Національна кухня — причина багатьох хвороб у Чехiї
Національна чеська кухня — причина багатьох захворювань громадян Чехії. Висококалорійна їжа, характерними рисами якої є велика кількість жирної свинини, відсутність овочів та фруктів негативно позначаються на здоров'ї чехів. Такого висновку дійшли медики найбільшої празької лікарні «На Гомолце». Медики встановили, що любителі страв чеської кухні частіше страждають на ожиріння та серцево-судинні захворювання. Завдяки їй чехи — один з найбільш угодованих народів. Тлустих людей у республіці, згідно зі статистикою, на 30% більше, ніж у сусідніх Словаччині й Польщі. «Ми рекомендуємо пацієнтам утримуватися від зловживання стравами національної кухні», — заявив заступник завідувача терапевтичним відділенням лікарні Зденек Палата. Госпіталізованим хворим чеські національні страви в «На Гомолце» пропонуються рідко. При цьому в них обов'язково знижена кількість калорій, повідомляє www.travel.ru.
Рак кишечника дiагностують по-новому
Американські вчені розробили новий тест для діагностики раку товстої кишки. У клініці Мейо встановлено, що аналіз калу на ДНК дає правильні результати при захворюванні на рак у 91 відсоткові випадків і при поліпах — у 73 відсотках випадків. Ці дані було опубліковано в часописі Gastroenterology.
Зараз основним методом діагностики раку є колоноскопія — огляд кишечника через пряму кишку. Це неприємна процедура, на яку погоджуються не всі пацієнти. Для її проведення потрібен підготовлений медперсонал.
Новий тест відрізняється простотою і не вимагає спеціальної підготовки. Він дозволяє виявляти рак в ранній стадії. Автори тесту вважають, що приблизно за два роки він стане доступним для широкої клінічної практики і набуде популярності. Злоякісними пухлинами товстої кишки в США щорічно захворює близько 34 тисяч осіб. Це другий за поширеністю вид раку.
Хворі на СНІД зможуть мати здорових дітей
Вчені розробили спосіб видалення вірусу імунодефіциту зі сперми хворих на СНІД, який дозволяє зачати дитину без ризику її зараження. На щорічній конференції Американського товариства репродуктивної медицини в Сан-Дієго були представлені результати трьох нових досліджень успішного «відмивання сперми».
Сперму вміщують у спеціальний розчин, потім вилучають шар, що містить сперматозоїди, і додають його в інший розчин. Для запліднення використовують найактивніші сперматозоїди, що спливли на поверхню рідини.
У Великій Британії, Іспанії та Італії було проведено 2,5 тисячі процедур штучного запліднення очищеною спермою, при цьому не було виявлено жодного випадку зараження ВІЛ. У Міланському університеті під керівництвом лікаря Августо Семпріні успішно було виконано близько 2 тисяч таких процедур.
Сучасна активна противірусна терапія істотно подовжує життя хворим на СНІД, що робить актуальним питання про можливість створення ними сім’ї. Автори досліджень підкреслюють, що рішення про вагітність ці сім’ї повинні приймати тільки після консультацій з фахівцями, повідомляє www. lenta. ru.