Український фестивальний рух в галузі кінематографа не відрізняється таким вже динамізмом та різноманітністю. Але приємні виключення все ж трапляються. Прес-конференція третього Міжнародного студентського фестивалю аудіовізуальних мистецтв , що відбулася днями, «Фаст-Фест Уїк-енд» підтвердила життєздатність студентських форумів. Дуже просту назву фестивалю можна адаптувати у своєрідний девіз — «швидко, приємно і у справі». Саме з метою поєднання приємного і корисного в останніх вихідних «бабиного літа» — з 29 вересня до 2 жовтня — збираються студенти українських кіношкіл разом з колегами з ближнього і далекого зарубіжжя (Росія, Білорусь, Грузія, Литва, Болгарія та ін.) весело провести час у передмісті Києва.
Ідея такого простого, оригінального, у противагу всім академізмам емоційного проекту — пленерного фестивалю, який в основі своїй досліджує аудіовізуальний досвід кіномолоді, що навчається, — виникла у надрах Київського національного університету культури і мистецтв. А батьком-фундатором, президентом «Фаст-Фест Уїке-нду» став український кінорежисер, заслужений діяч мистецтв Юрій Терещенко. Сам він, власне, запевняє, що задум подібного заходу віддзеркалює популярний міжнародний форум в Угорщині «Mediawave». Цей знаменитий угорський фестиваль збирає численні натовпи культурної богеми, причетної не тільки до кіно, але театру, музики, живопису. Щось подібне, хоч і в малих поки масштабах, намагається робити «Фаст-Фест Уїк-енд».
Конкурсна програма цього фестивалю включає не тільки кінороботи (говорити про кіно в повну силу в Україні вже не доводиться), але насамперед відеоарт, теледокументалістику та різні театральні перфоманси. Фестивальний приз — «Золотий шпак» — присуджується у п’яти номінаціях. Крім всього іншого, «Фаст-Фест Уїк-енд» вшановує пам’ять українських кінодіячів і в цьому році затвердив три премії пам’яті актора Сергія Іванова, телережисера, фундатора телевізійної школи в Україні Віктора Кісіна та оператора Вілена Калюти.
Новим у третьому «Фаст-Фест Уїк-енді» буде і розробка власного прапора — своєрідної пташиної символіки, тріснутого яйця з пташеням, що пробивається. Займатися цим будуть, судячи по всьому, дизайнерські уми альтернативного молодіжного видання України — журналу «Наш».
Так чи інакше, кінематографічний і телевізійний контекст студентської хвилі «Фаст-Фест Уїк-енду» приємно радує своєю новизною і несподіваними відкриттями. Саме такою у минулому році була програма телевізійних короткометражок, яку презентувала Білоруська академія мистецтв. Один з білоруських фільмів і був нагороджений головним призом. А завдяки серйозному уроку ближніх колег, що навчилися в досить жорстких соціальних і політичних умовах доброякісно творити, українські студенти-організатори фестивалю затвердили ще одну призову номінацію — «За кращу програму». Ймовірно, їм є на що сподіватися в цій категорії? Відфестивалимо — побачимо.