Верховна Рада України в четвер підтримала пропозицію заслухати на ранковому засіданні в п’ятницю інформацію міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка і Генерального прокурора Михайла Потебенька про хід розслідування обставин зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.
За таку пропозицію, внесену головою комітету з питань свободи слова та інформації Олександром Зінченком (фракція СДПУ(о), iз 406 парламентаріїв, що зареєструвалися в залі, проголосували 329 депутатів, проти 2, 75 — не голосували.
У четвер Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування обставин зникнення Гонгадзе і ряду резонансних злочинів проти громадських і політичних діячів — Михайла Бойчишина, Євгена Щербаня, Володимира Бортника і Вадима Гетьмана. Комісія повинна в 10-денний термін відзвітувати перед депутатами про зроблену роботу.
Парламентські журналісти демонстративно покинули ложу преси у Верховній Раді. Рішення про таку форму протесту прийняте після заслухання інформації голови Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Юрія Кармазіна, який розповів про заходи, вжитi правоохоронними органами для з’ясування обставин зникнення незалежного журналіста Георгія Гонгадзе. Заступник головного редактора газети «Дзеркало тижня» Юлія Мостова оприлюднила звернення журналістів, акредитованих у ВР України, з вимогою, щоб до складу комісії з розслідування обставин зникнення Георгія Гонгадзе не входили депутати, яких він неодноразово згадував у своїх критичних матеріалах. «Ми вимагаємо, щоб головою слідчої комісії була призначена людина, яка користується довірою в журналістів і має вищу юридичну освіту. Це депутат Олександр Лавринович», — йдеться у зверненні.
Тим часом три вози і 14 машин із журналістами з 14 областей України з лозунгами «Не дамо розтоптати незалежну пресу!» та з фотографіями зниклого журналіста Георгія Гонгадзе пройшли повз будівлю Верховної Ради у четвер вранці.
Закiнчення на стор. "Панорама Дня"