Керівництво НТКУ не збирається здійснювати прямі трансляції парламентських засідань
Керівництво Національної телекомпанії України розцінює постанову Верховної Ради про порядок висвітлення засобами масової інформації діяльності 6-ї сесії парламенту як «пряме втручання» в діяльність компанії. Про це, як повідомляє Інтерфакс-Україна, мовиться в листі керівництва НТКУ на адресу Верховної Ради, оголошеному у вівторок спікером парламенту Іваном Плющем. Згідно із законом про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, обсяг обов’язкового висвітлення діяльності Верховної Ради не має перевищувати 3% від річного обсягу часу загальнонаціонального каналу, на якому здійснюється мовлення. Як зазначається в листі, за попередніми підрахунками, пряма трансляція набагато перевищуватиме 3-відсотковий ліміт, що робить її неможливою. Крім цього, як твердить НТКУ, пряма трансляція сесійних засідань не дозволить виходити низці запланованих раніше передач та рекламних блоків, а їх вилучення може спричинити значні фінансові штрафні санкції. При цьому керівництво НТКУ нагадує, що парламент не виконав рішення Арбітражного суду про відшкодування боргу за попередні роки в обсязі 59 тис. грн. Разом із тим керівництво НТКУ завіряє, що компанія шукає шляхи виконання постанови парламенту в частині надання ефірного часу для висвітлення діяльності Верховної Ради і що всі інформаційні програми НТКУ міститимуть матеріали про діяльність ВР.
Протягом тижня — навчатись ніколи не пізно
З 8 по 15 вересня вперше в Україні проводяться акції в рамках міжнародного «Тижня освіти дорослих». Дев’ять років тому Великобританія започаткувала цю акцію Національним тижнем навчання дорослих, а згодом її досвід перейняли інші країни.
Народний депутат України, голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Ігор Юхновський зауважив, що для України організація умов для навчання людей протягом усього життя необхідна не заради отримання простого задоволення, а заради виживання. Держава перебудовується: закриваються одні підприємства й відкриваються інші — людина має отримувати нові знання та навички, щоб мати можливість влаштовуватись на роботу за новою спеціальністю. Досягнути цього можливо шляхом формування різноманітної спеціалізованої мережі закладів освіти дорослих, створення їх привабливого іміджу, демонстрації взаємозв’язку між активністю у навчанні та активним способом життя, висунення серед національних пріоритетів — навчання людей будь-якого віку. У програмі тижня — різноманітні виставки, презентації інтелектуальних надбань сучасної України, родинна освіта дорослих. Державна бібліотека України для дітей у рамках цієї акції провела минулої неділі зустріч з батьками, дідусями та бабусями своїх маленьких читачів. Дитячий письменник Анатолій Костецький розказав про українські дитячі книжки, було зроблено консультативні огляди з періодики для батьків, виступали маленькі танцюристи зі школи-дитсадка «Витоки» Шевченківського району Києва, повідомляє Людмила РЯБОКОНЬ , «День».
Закарпатські діти-інваліди готуються до спортивних змагань
Діти-інваліди мають відчувати себе повноцінними жителями держави. Через те Товариство людей з обмеженими можливостями «Оптиміст» з обласного центру Закарпаття та місто-побратим Ужгорода Корваліс (США) виступили ініціаторами проведення змагань серед дітвори з фізичними вадами в місті над Ужем. На нараді представників організацій та установ, що займаються питаннями культури і спорту в області, ініціативу було одноголосно схвалено. Заступник ужгородського міського голови Андрiй Сорбайло сказав, що масові змагання серед дітей-інвалідів будуть проведені з 23 по 26 вересня, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ.