Шість островів у Тихому океані, які у липні були визнані раєм для відмивання грошей, роблять все можливе й неможливе, щоб відновити репутацію в очах світової спільноти. Четверо з них —Самоа, Вануату, Тіуе і острови Кука запровадили або запроваджують законодавство по боротьбі із відмиванням грошей. Тим часом урядовці Палау і Маршалових островів запевнили, що невдовзі здійснять подібні кроки.
Найбільше у цьому питанні просунувся уряд Вануату. Він цього тижня ухвалив законодавство, яке передбачає створення спеціального фінансового підрозділу, який здійснюватиме моніторинг і розслідування підозрілих грошових транзакцій. Згідно із новим законодавством, за відмивання грошей на острові можна отримати штраф до $14 млн. і ув’язнення строком до п’яти років. Для компаній штраф відповідно становитиме $56,4 млн. На острові Самоа покарання для засуджених «відмивальщиків» грошей сягатиме $330 тисяч і семи років ув’язнення.
Найпильніше за фінансовою діяльністю на цих донедавна «крамольних» островах стежать уряди Нової Зеландії та Австралії, які допомагають цим крихітним країнам боротися проти відмивання грошей. Наразі опікуни задоволені своїми підопічними. Однак заступник міністра закордонних справ Нової Зеландії Гордон Шроф сказав в інтерв’ю АП, що ці країни мають ще довести, що їхні заходи боротьби проти відмивання грошей є «водостійкими».