Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про нас

12 серпня, 2000 - 00:00

Найближчим часом в зоні безпеки на Дністрі, що контролюється спільними миротворчими силами Росії, Молдови і Придністров’я, очікуються кардинальні зміни. За словами Івана Гнатишина (посла України в Молдові —«День»), миротворчі контингенти конфліктуючих сторін (Молдови і Придністров’я) будуть скорочуватися, основні миротворчі функції візьмуть на себе Росія і Україна. Іван Гнатишин сказав кореспонденту «Сегодня», що тепер кошти для української миротворчої місії в Придністров’я є. Причому український контингент «блакитних касок» по кількості повинен бути «підігнаний» під російський. Рішення Києва поділити з Москвою як фінансові витрати миротворчої місії в Придністров ї’, так і відповідальність за її результат, пояснюється наступним: лідер Придністров’я Ігор Смирнов переконав під час зустрічі у Києві Леоніда Кучму в тому, що з виведенням оперативних військ з регіону буде порушений військовий баланс сил. Придністров’я буде відчувати себе спокійніше, якщо відхід російських солдат компенсується українськими миротворцями.

«Сегодня», 11 серпня

«ЯКЩО Україна не матиме власних транзитних амбіцій, її всі будуть обходити», — заявила віце-прем’єр Юлія Тимошенко, відкриваючи завісу над планами відповіді на будівництво Росією обхідних газопроводів. За словами Тимошенко, під час недавнього візиту в Ашгабад вона запропонувала проект експорту туркменського газу в Європу через Україну. Передбачуваний газопровід може пройти спершу по дну Каспія (або через Іран), потім через Азербайджан і Грузію і далі по дну Чорного моря до Феодосії. При цьому Тимошенко сказала, що українські газовики добре вивчили рельєф дна Чорного моря і що це море не виявляється перешкодою для російського газопроводу «Блакитний потiк». Як вважає віце-прем’єр, термін окупності проекту «дуже хороший» — від 6,5 до 10 років. Ну а саме головне, що в Ашгабаді цей проект не отримав відторгнення. Правда... віце-прем’єр не виключила можливості того, що «Газпром» закупить весь обсяг туркменського газу на 30 років, а це поставить хрест як на амбіційному плані, так і на поточній закупівлі цього палива, яке, з точки зору Тимошенко, надто вигідно Україні.

«Незалежна газета», 10 серпня

У східноукраїнському місті Луганськ на вулиці Леніна стоїть монумент Володимиру Леніну, вождю Радянської революції. На іншому боці вулиці в охайному будинку розташований головний офіс компанії«Британіки», що працює на капіталістичну систему, яка, за словами Леніна, повинна була відмерти в усьому світі. «Британіка» — спільне підприємство між двома британцями й українцем. Компанію було засновано 1994 року із стартовим капіталом $100 тисяч. Торік її оборот сягнув $1,5 млн. Нині вона продає широкий асортимент продукції через 13 дистриб’ютерських центрів по всій Україні. «Британіка» є досить незвичним явищем серед іноземних фірм, що працюють в Україні. Британські партнери на противагу багатьом закордонним інвесторам не висловлюють жодних скарг щодо ведення бізнесу в Україні. Їх не обдурюють українські партнери; ділові партнери вчасно сплачують свої рахунки; компанія не має проблем із митницею, хоча її бізнес залежить від імпорту. Альфред Гудінг, співвласник «Британіки», стверджує, що головний секрет успішного ведення бізнесу в Україні полягає в тому, щоб знайти партнера, який добре розуміється на тонкощах місцевого законодавдства і бюрократичної машини.

«Файненшл таймс», 10 серпня Пiдготував Микола СIРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: