Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

До перетворення міліц і ї на поліцію луганчани поки що не готові

5 серпня, 2000 - 00:00

Реформа міліції проходитиме дуже важко — такий висновок можна зробити після ознайомлення з даними соціологічного опитування, проведеного Луганським гуманітарним центром. За репрезентативною вибіркою було опитано 540 мешканців Луганська. 45 % респондентів ствердно висловилися з приводу того, що легалізація тіньових прибутків сприятиме вирішенню економічних проблем України. А от 39 % оптимізму перших не підтримали, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.

Лише 10 % респондентів погодилися з тим, що співробітник міліції має сплачувати поїздки, пов’язані з виконанням своїх службових обов’язків, із власної кишені, а 14 % вважають, що у перспективі міліція має фінансуватися з місцевого бюджету. З такою думкою не згодні 85 % луганчан, 60 % опитаних висловилися за те, що міліція має утримуватися на державні кошти. Інтерес соціологів було акцентовано й на тому, яку ж роль у боротьбі за громадський порядок відводять собі самі мешканці обласного центру. Отримані дані змушують задуматися: більшість (55 %) вважають за доцільне, щоб до охорони громадського порядку на вулиці, у дворах притягувалася громадськість. Однак велика кількість (37 %) і тих, хто заперечує свою участь у такій важливій справі.

Як прокоментував результати опитування співробітник Луганського гуманітарного центру Євген Гнатенко, відповіді респондентів свідчать, що городяни ще не готові до зміни статусу міліції за західним поліцейським зразком, однак довіру людей до міліції він вважає високою і зауважує такий позитивний момент — луганчани готові взяти частину функцій з охорони громадського порядку на себе. А це свідчить про те, що організація правоохоронної діяльності на місцевому рівні все-таки може мати перспективу.

Газета: 
Рубрика: