Італійські вчені надрукували в останньому номері журналу New Scientist ідею вакцини для лікування та профілактики виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Ослаблені бактерії, уведені в організм людини, повинні, на думку медиків, стимулювати імунну систему та знищувати збудника хвороби, повідомляє ВВС. Гелікобактерія — збудник виразкової хвороби — впливає на слизову оболонку шлунка та дванадцятипалої кишки своїми токсинами, викликаючи запалення.
Враховуючи, що сам мікроб рідко контактує з імунною системою, учені вирішили «навчити» організм людини розпізнавати збудника та знищувати його. До цього часу всі досліди із застосування вакцини проводилися тільки в лабораторних умовах. Однак учені сподіваються провести клінічні випробування вакцини на добровольцях уже цього року.
Тривалий час вважалося, що виразкова хвороба — неінфекційне захворювання. Проте пізніше з’ясувалося, що 19 із 20 випадків цієї хвороби пов’язані з мікробною інфекцією. Бактерії викликають запалення слизової оболонки, яке може прогресувати і спричинити появу крізного отвору у шлунку або дванадцятипалій кишці. Нерідко виразки перероджуються у ракові, а також «вростають» у підшлункову залозу.