Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Британські туристичні компанії «відкрили» Україну

21 липня, 2000 - 00:00

«Про Україну у Великій Британії майже нічого не знають. Не знають, зокрема, і про значний потенціал туризму у вашій країні. Для багатьох британських учасників, що приїжджають за нашою програмою, Карпатський регіон став справжнім відкриттям», — повідомив на зустрічі з пресою виконавчий директор проекту Тасіс «Підтримка місцевого розвитку та туризму Карпатського регіону» Джим Фленнері. Проект мав на меті познайомити британських представників туристичного бізнесу з українськими колегами для обміну інформацією. Пан Фленнері від імені британських учасників проекту підкреслив, що у Великiй Британії фактично не існує жодної структури, яка поширювала б відомості про Україну. Посольство нашої держави на Туманному Альбіоні, за словами пана Фленнері, неохоче їх надає. Поскаржився виконавчий директор проекту і на надмірно «грубих» працівників української амбасади: «Клієнти британських туроператорів постійно скаржаться на неввічливе ставлення працівників посольства до відвідувачів». Це стосується й отримання віз для в’їзду в Україну: ця процедура для іноземців видається надто «складною та довготривалою».

Аби якось привабити туристичні компанії Британії для співпраці з українськими, організаторами «тасiсівського» проекту було задумано ознайомити керівників провідних туристичних компаній Великої Британії з рекреаційними ресурсами України, зокрема з Карпатським регіоном. Зарубіжним гостям показали визначні місця Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Делегати, хоч як це дивно, були приємно вражені тією кількістю історичних пам’яток, які є в цьому краю. Цілком задоволені відвідувачі виявилися й умовами українських готелів. Щоправда, зізналися гості, єдине, чого їм не вистачало, так це знову ж таки інформації про карпатські міста англійською мовою (присутність останньої є нормою для будь-якого готелю не тільки Західної, а й Центральної Європи). У деяких готелях, повідомив пан Фленнері, був відсутній англомовний персонал (добре, що хоч у деяких). Поскаржилися британці й на митні служби України, на заповнення декларацій, на те, що підраховувати кількість валюти треба з точністю до одного долара, «усе це, помножене на непривітність та надмірну підозрілість службовців», займає дуже багато часу, що дратує й відбиває бажання туриста приїжджати в Україну вже на самому кордоні.

Справжньою втіхою для британців стало спілкування з представниками українських туристичних фірм. Саме на них іноземці й покладають найбільші сподівання, вірячи, що ті зможуть «створити сприятливі умови для подальшого взаємовигідного співробітництва». Для цього українські туристичні фірми й об’єдналися в Асоціацію туристичних підприємств Карпатського регіону.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: