13 червня у приміщенні Черкаського художнього музею відкрито незвичайну галерею, де виставлено 65 об’єктів. Це копії всесвітньо вiдомих полотен Миколи Реріха, виготовлених за допомогою цифрової комп’ютерної графіки. За переконанням фахівців, подібні акції несуть у собі подвійний ефект: по-перше, сучасні технології на 98 відсотків передають справдешню кольорову гаму, закладену в оригінал, по- друге, дають змогу ознайомити з творчістю видатного митця мешканцям найвіддаленіших куточків нашої країни, котрі, можливо, уже ніколи й не виберуться до санкт- петербурзького Ермітажу чи паризького Лувру.
До черкаської експозиції увійшли роботи Миколи Реріха з кількох серій — «Учителі Сходу», «Початок Русі», «Гімалаї» та інші. Елегійні оповіді про вічне, несуєтне і прекрасне заставляють глядача мимоволі збавити темп метушливого буття, скинути з очей полуду захвату від «шедеврів» сучасного малярства і водночас прилучитися до справді високого, вважає кореспондент «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ .
Акцію в Черкасах провели мистецько-просвітницька організація «Світ через культуру» (Черкаси) та «Ліга культури» (Ялта, Крим). Як стало відомо, в запасниках організаторів, крім реріхівської, є ще понад півтора десятка колекцій — да Вінчі, Ренуара, Айвазовського та інших. Не виключено, що в недалекому майбутньому черкащани отримають шанс помилуватися і їхніми творіннями. Кажуть, що комп’ютерна кольоропередача і тут не менш якісна, аніж на копіях з картин Реріха.