Французька компанія «SUEZ LYONNAISE DEX EAUX» готується до реконструкції системи водопостачання Одеси
Упродовж наступних десяти років французька компанія «Suez Lyonnaise dex Eaux», що здійснює управління водозабезпеченням Будапешта, кількох районів Парижа, Бордо, Анталії та низки інших міст, проведе комплексну реконструкцію мережі водопостачання Одеси та відведення стічних вод. Меморандум про взаєморозуміння щодо довгострокової співпраці у сфері водопостачання Одеси підписали міський голова та керівництво компанії, повідомляє Михайло АКСАНЮК , «День». Інформуючи про це журналістів на брифінгу, Руслан Боделан зазначив, що «загальна вартість проекту, реалізація якого почнеться в січні 2001 року, сягає 130 мільйонів доларів США». За висновками експертів, додав міський голова, затрати на реконструкцію системи водопостачання становитимуть близько $75 мільйонів, а на відведення стічних вод — $55 мільйонів. Реконструкція передбачає модернізацію системи водозабірної станції «Дністер» та 80-відсоткову заміну або ремонт системи подачі води та каналізації. Фірма гарантує, що після 2-річних робіт почне цілодобову подачу належної якості води до житлових мікрорайонів облцентру. Компанія укладатиме договори на водозабезпечення з усіма споживачами, забезпечить їх водомірами, а також вестиме взаєморозрахунки. Хоча, зауважив Р.Боделан, власником існуючих і заново створюваних активів мережі водозабірних установок, насосних станцій, водоочисних споруд тощо залишиться Одеська міськрада.
Захист диплома – перед іконостасом
У стінах Свято–Покровського кафедрального собору захистила дипломну роботу випускниця Хмельницького гуманітарно–педагогічного коледжу Іванна Кацідим. Тема наукової праці Іванни – «Виникнення церковного піснеспіву та його роль у духовному вихованні підростаючого покоління». Дівчина студіювала диригування в Людмили Іванишиної, регента церковного архієрейського хору. А автором ідеї захисту дипломної праці в Божому храмі виступив директор гуманітарно–педагогічного коледжу Микола Дарманський. Йому посприяли духовні особи, і ця ідея — матеріалізувалася. Екзаменатори поставили найвищу оцінку науковій розвідці Іванни Кацідим. Разом зі священнослужителями привітали її висновок про те, що є насущна необхідність у тому, щоб «загальну музичну освіту в школах вести рівнобіжно до вивчення церковної музики...». «Сподіваюсь, що висновки молодого бакалавра візьмуть до уваги організатори освіти», — сказав «Дневі» голова державної екзаменаційної комісії, народний артист України Микола Балема , повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ .
Живописне просвітлення в Українському домі
Учора в Українському домі відкрилася виставка репродукцій картин легендарного живописця і духовного гуру Миколи Реріха з його славнозвісного циклу «Гімалаї». Тривала експедиція, зроблена Миколою Костянтиновичем до Індії, ось уже майже сторіччя хвилює уми. Україна — не виняток. Значущість спадщини Реріха у Києві зростає рік від року , навіть у досить опосередкованих варіантах. Численні вернісажі, на яких, проте, марно шукати оригінали, регулярно збирають натовпи киян, котрі прагнуть езотеричного просвітлення. Нинішня експозиція присвячена 2000-річчю християнства. На ній, окрім уже традиційних реріхівських репродукцій, представлено також різного роду пізнавальні відеоматеріали, експонати з приватних колекцій і фотодокументи з архівів Міжнародного центру Реріхів, повідомляє кореспондент «Дня» Дмитро ДЕСЯТЕРИК .