Днями німецький канцлер Герхард Шрьодер пристав на пропозицію запровадити відому американську систему «Грін кард» у своїй країні, тим самим поступившись тиску національних високотехнологічних компаній, повідомило АП. Німецькі бізнесмени стверджують, що потерпають від нестачі висококваліфікованих фахівців інформаційних технологій.
Згідно з урядовим планом цього року буде видано 10 тисяч «зелених карт» фахівцям новітніх технологій із країн Східної Європи та Індії. Передбачається, що згодом до першої групи десятитисячників можуть приєднатися ще стільки ж щасливчиків працювати на благо німецької економіки впродовж п’яти років. Членам родин заробітчан також можна буде переїхати до Німеччини, але ні перші, ні другі не матимуть права отримати громадянство.
Втім бізнесмени, назвавши ухвалу канцлера кроком у правильному напрямку, не зовсім задоволені таким планом. Зокрема член правління Німецької спілки працедавців Йозеф Сігерс зазначив, що за висунутих урядом умов до Німеччини не зміг би потрапити навіть свого часу Білл Гейтс, який так і не закінчив навчання в коледжі. Адже в категорію обранців можуть увійти лише випускники вузів і працівники зі щорічною платнею 100 тисяч марок ($46500).
З іншого боку, плани уряду гостро скритикували опозиційні християнські демократи, які вважають, що владі слід більше уваги приділяти освіті, а не імпорту іноземців, яких майже 7 млн. А один кандидат від ХДС на пост прем’єра землі Північний Рейн-Вестфалія веде кампанію під гаслом «Діти, а не індіанці».
Як би там не було, за словами помічника канцлера Ханса-Мартіна Бері, ухвалу про німецькі картки буде прийнято кабінетом наприкінці місяця, а верхня палата німецького парламенту затвердить його в середині липня. І починаючи з першого серпня до Німеччини почнуть прибувати чужоземні аси інформаційних технологій. Цілком можливо і з України.