Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко

5 травня, 2000 - 00:00

Комітет Міністрів Ради Європи вирішив, починаючи з цього року, святкувати п’ятого травня День Європи, відзначаючи тим самим створення РЄ 1949 року. «Цей день — можливість нагадати всім про відданість загальнолюдським цінностям, які об’єднують нас», — мовиться у повідомленні, поширеному вчора прес- службою Ради Європи. Сьогодні генеральний секретар Ради Європи матиме нагоду звернутися із посланням до всіх європейців. Першому звернутися зі словом до народів євроконтиненту припало теперішньому генсеку Вальтерові Швіммеру. У прес-релізі також вказувалося, що 2000 рік славетний для європейців ще й тим, що нині виповнюється п’ятдесят років ухваленню Європейської конвенції з прав людини, на основі якої громадяни 41 країни, що входять до РЄ, можуть захищати свої права в Європейському Суді. «Ці права сприяють збереженню стабільної і демократичної Великої Європи», — мовиться у прес-релізі.

Суперники «обручилися» в єдину біржу

Представники Лондонської та Франкфуртської біржі оголосили про намір злитися в IХ (міжнародну біржу), а згодом створити альянс із всесвітіньо відомою НАСДАК, яка торгує акціями технологічних фірм. Британо-німецьке новоутворення, яке контролюватиме продаж акцій на суму $4.29 трильйонів, буде найбільшим за обсягом в Європі і четвертим у світі після Ньюйоркської, Токійської фондових бірж та НАСДАК. За повідомленням АП, злиття Франкфуртської та Лондонської біржі завершиться до осені. Причім учасники цього шлюбу — колишні суперники матимуть розподіл праці: голубі фішки — акції найходовіших компаній — продаватимуться в Лондоні, а акції високотехнологічних фірм у Франкфурті.

Інавгурація з «сімейним» відеорядом

Ексклюзивне право на відеозйомку церемонії вступу Володимира Путіна на посаду президента Російської Федерації (інавгурації), призначеної на 7 травня, можливо, буде надане продюсерському центру LІван. Про це кореспондентові АПН повідомило джерело в апараті уряду РФ. За даними джерела, у 1996 році LІван виник як дочірнє підприємство Громадського російського телебачення (ГРТ), однак на сьогодні це повністю приватне підприємство. За деякими відомостями, контролює LІван керівник ГРТ Костянтин Ернст.

Нагадаємо, що під час президентства Бориса Єльцина ексклюзивне право на організацію відеозапису його інтерв’ю належало одній фірмі, яка контролювалася тогочасним керівником Служби безпеки президента Олександром Коржаковим.

Схоже, Путін і тут йде стопами LСім’ї, — іронічно зазначає джерело.

За матерiалами агентств АП та Iнтерфакс
Газета: