Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

22 квітня, 2000 - 00:00

Російський парламент проти ядерних випробувань

Державна Дума Росії учора ратифікувала Договір про повну заборону ядерних випробувань. Світові експерти відзначають, що ратифікація цього документу засвідчила досить значний вплив новообраного президента РФ Володимира Путіна на російських парламентарів. Міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов заявив, що договір, прийнятий Думою сприятиме припиненню розповсюдження ядерної зброї у світі. Окрім ратифікації договору, Росія також офіційно схвалила нову військову доктрину, яка, втім, залишає за нею право першою використати ядерну зброю у разі конфлікту. Між тим, Конгрес США, розглядаючи питання про заборону ядерних випробувань, взагалі відмовляється приймати такий договір.

Черномирдін приїхав до Києва розвивати цивілізовані торговельні відносини

Учора до Києва прилетів колишній прем’єр-міністр Росії, а нині голова Ради директорів ВАТ «Газпром» Віктор Черномирдін. Перед вильотом він повідомив, що прибув до України на запрошення Леоніда Кучми для того, щоб «розвивати з Україною, яка є стратегічним партнером Росії, торговельні відносини на цивілізованій основі». Черномирдін заявив, що не можна зводити російсько-українські відносини до проблеми боргів за газ і в нього немає особливих цілей займатися цією проблемою. Водночас з’явилася інформація що, саме ця тема стане головною в ході обговорення й обговорюватиметься можливість часткового погашення боргу за рахунок постачання до Росії безшовних газових труб.

Лідер «Мхедріоні» не почуває вдячності за звільнення

Президент Грузії Едуард Шеварднадзе видав указ про амністію 279 ув’язнених. Серед амністованих кілька чоловік, яких звинуватили у замаху на Шеварднадзе у 1995 році. Також цим указом звільнено лідера громадсько-політичної організації «Мхедріоні» 73-літнього Джаба Йоселіані, якого було засуджено до 11 років позбавлення свободи за організацію теракту проти Шеварднадзе та інші тяжкі злочини. Йоселіані збирається отримати від грузинської влади $ 2 млн. за «незаконно винесений вирок». Він заявив, що не почуває вдячності за своє дострокове звільнення і вважає, що його звільнили з політичних мотивів. Йоселіані не збирається повертатися у політику і у разі виплати компенсації хоче поїхати «кудись на Канарські острови і читати там книжки».

Гітлерівські послідовники мало не спалили синагогу в Німеччині

Пізно увечері в четвер, якраз на день народження Гітлера, невідомі намагалися підпалити синагогу в східнонімецькому місті Ерфурт. Поліція повідомила, що хтось кинув через вікно єврейської молитовні скляну пляшку із вогненебезпечною речовиною. Пожежі не сталося лише через несправний запал у саморобній «вибухівці». Правоохоронні органи сподіваються найближчим часом знайти зловмисників. Останні, за повідомленнями поліцейських, залишили після себе чимало слідів: по-перше, записку, в якій висловили свої ультраправі погляди, по-друге, неонацисти не врахували, що за ними «спостерігала» прихована камера на одній із стін синагоги. Учора ж поліція німецького району Гессен поінформувала, що в четвер ними було затримано 28 неонацистів віком від 16 до 29 років. За матеріалами агентства АП До відома громадськості: Колективне підприємство — творча архітектурна майстерня «Ю. Бородкін» Київської організації Спілки архітекторів України, що зареєстроване виконавчим комітетом Старокиївської районної ради народних депутатів м. Києва 3 серпня 1995 року за № 22 928 049, ідентифікаційний код № 22 928 049, повідомляє про перереєстрацію у зв’язку зі зміною організаційно-правової форми на ТОВ «Творча архітектурна майстерня «Ю.Бородкін» Київської організації Спілки архітекторів України» .

Газета: 
Рубрика: