Президент виступає за припинення санкцій щодо «Сільських вістей»
Президент України Леонід Кучма вважає, що податкова інспекція повинна припинити санкції щодо газети «Сільські вісті». У понеділок він висловився за створення спеціальної податкової комісії, куди б увійшли представники прокуратури для вивчення ситуації навколо «Сільських вістей», повідомляє Інтерфакс-Україна. Разом із тим, за словами Л. Кучми, «не потрібно за грубими порушеннями фінансової дисципліни завжди шукати політику, як це у нас навчилися здорово робити».
Він висловив думку, що ситуацію, яка склалася навколо газети, повинні вивчити не тільки співробітники податкової інспекції, а й представники інших служб.
Як повідомлялося, Державна податкова інспекція Радянського району Києва дійшла висновку, що газета «Сільські вісті» не сплатила державі податків на суму понад 1 млн. грн. Її рішенням банківські рахунки видання було заморожено, а минулої середи заарештовано всі запаси паперу, що належать газеті, які зберігалися на складах видавництва «Преса України». Керівництво газети заявило, що економічні санкції проти «Сільських вістей» було вжито через те, що газета не підтримує курс чинної влади, зокрема, надрукувала низку статей, у яких майбутній референдум було оголошено неконституційним.
«Солідарності» побільшало
Голова парламенту Іван Плющ оголосив про чергові перестановки в депутатських фракціях і групах.
Зокрема, в групу «Солідарність» вступив Володимир Семиноженко. З фракції «Батьківщина» вийшов Анатолій Білик, який вступив у групу «Трудова Україна».
Таким чином, на сьогодні в парламенті працюють 440 депутатів. Склад фракцій і груп виглядає таким чином: фракція КПУ — 115, група «Відродження регіонів» — 36, фракція «Батьківщина» — 34, СДПУ(о) — 34, група «Трудова Україна» — 36, фракція НДП — 25, Народного Руху (Костенка) — 21, фракція соціалістів «Лівий центр» — 20, Руху (Удовенка) — 17, Партії зелених — 17, група «Солідарність» — 21, фракція «Реформа-Конгрес» — 14 (Інтерфакс-Україна).
У ніч на неділю Україна переходить на літнiй час
Літнiй час запроваджується о 3 годині за київським часом у ніч із суботи на неділю 26 березня переведенням стрілки годинника на одну годину вперед, нагадує Державна комісія єдиного часу та еталонних частот.
Перехід на так званий літній час відбувається згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року в останню неділю березня, повідомляє Інтерфакс-Україна. У Криму раніше було зроблено спробу запровадити відмінний на 1 годину від загальноукраїнського час третього часового поясу, аналогічного «московському». На початку 1994 року було видано перший указ колишнього і єдиного президента Криму Юрія Мєшкова. Перехід на час другого часового поясу було здійснено у Криму восени 1996 року.
Фактично «кримський» час так і не було запровадженно, оскільки дію закону практично відразу ж було припинено указом Президента України. Конституційний суд України визнав кримський закон «Про вiдлiк часу» неконституційним. Наразі у Криму діє час, відповідний загальноукраїнському. Уперше «літній» і «зимовий» порядок відліку часу було запроваджено в Англії 1908 року з метою економії та більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. На сьогодні практично всі країни світу живуть за «літнім» і «зимовим» часом.
Нерухомість Міноборони — в обмін на житло для військових
Кабінет Міністрів України затвердив перелік із понад 100 об’єктів нерухомого майна, що входить до сфери управління Міністерства оборони, які будуть відчужуватися з метою отримання додаткових надходжень у держбюджет або для обміну на житло для військовослужбовців Збройних сил, повідомляє Інтерфакс-Україна. До переліку включено, зокрема, цілісні майнові комплекси, окремі будинки, споруди, аптеки, кафе, майстерні, магазини й навіть студія телебачення, які знаходяться в різних областях України.
Постачання питної води з Тиси відновлено
Станом на вечір 20 березня на Тисі повенева вода спала. Забруднення зменшується. Як повідомив головний лікар облсанепідстанції Володимир Маркович, після відбору проб води з ріки забруднення іонами важких металів не зареєстроване. З дозволу облсанепідстанції відновлено експлуатацію централізованих водозаборів у високогірному райцентрі Тячів, селищах Солотвина й Тересва Тячівського району, як і в сусідньому Хустському районі, де теж до 20 березня була призупинена експлуатація централізованих водозаборів, повідомляє Василь ЗУБАЧ , «День».
— Загиблої риби на Тисі не спостерігається, — сказав провідний спеціаліст обласного управління екобезпеки Юрій Шип, — у селищі Ділове на Рахівщині, тобто у верхів’ї Тиси, вода набула природного кольору, а вся чорна й отруєна вийшла за межі України. Та після паводкового спаду на берегах по всій річковій довжині залишився безперечний свідок забруднення — темно-сіра речовина.
А зранку 21 березня головний лікар облсанепідстанції В.Маркович повідомив, що постійний лабораторний контроль за водою підруслових свердловин, колодязів і власне відкритої Тиси триває. При найменших тривожних симптомах експлуатація джерел водопостачання знову буде припинена.