Та ось уже біля 5 років у США та країнах Європи діє чудовий метод, що зарекомендував себе, — метод надшвидкої опіатної детоксикації (НОД) або «Ультрарапід». В Україні його вперше впровадила столична наркологічна «АВС клініка». За словами її директора, Олександра Скурихіна, ця програма — унікальна, але досить недешева. Втім, організатори клініки цілком резонно зауважують, що наркотична пристрасть обходиться значно дорожче для близьких хворого, його здоров’я і самого життя. Крім того, вони пропонують не просто ноу-хау (Україна стала шістнадцятою країною, що використовує цей метод), а — альтернативу.
Отже, заздалегідь записавшись, (конфіденційність гарантується), клієнт потрапляє до клініки, що відповідає всім західним стандартам. Уклавши юридичний договір, він проходить усі необхідні аналізи і вже на другий день лягає у стаціонар на маніпуляції. Суть 9-12 годинної операції, як пояснив директор клініки Олександр Скурихін, у тому, що поки пацієнт «відпочиває» під наркозом, він переживає такий рівень абстиненції, «ломки», якого у звичайних обставинах не витримав би. У цей час він отримує препарати, що очищають організм і блокують опіатні рецептори. Прокинувшись, клієнт не відчуває ні болю, ні гострої необхідності у наркотиках.
Другий етап програми полягає у психологічній реабілітації. До роботи підключаються психотерапевт, лікар-нарколог, кінезіотерапевт, що відповідає за тілесний і душевний комфорт хворого. За словами О.Скурихіна, програма — лише своєрідний трамплін на шляху до здорового способу життя. Після курсу лікування співробітники клініки можуть далі «вести» пацієнтів. Надійність методу НОД підтверджена державним контролем, його схвалено головним наркологом України А. Вієвським. Як свідчить директор, посилаючись на дані зарубіжних дослідників, НОД забезпечує повну відмову від наркотиків більш ніж у 70 випадках зі 100, а за активної участі родини пацієнта цей показник значно зростає, тоді як традиційні методики забезпечують лише десяту частину бажаного результату. Однак головна умова перемоги — бажання назавжди покінчити з наркотиками. У клініці не тільки позбавляють від згубної пристрасті. Тут працює також діагностичний центр. Батьки, помітивши недобре, можуть принести на аналіз сечу або пасмо волосся дитини, за якими буде встановлено наявність наркотичних речовин. У разі необхідності психологи проконсультують тат і мам.
Телефон клініки 235-89-75, щодня з 9.00 до 20.00, (ліцензія МОЗ України №27556 від 8.06.99)
ДО РЕЧІ
Опіатні наркомани, а саме на них передусім розрахований метод, вважаються найважчими і такими, що погано піддаються лікуванню. Тим часом, кількість їх в Україні різко збільшилася з 1996 року, коли наркоділки ринулися освоювати нові ринки збуту на просторах СНД. Половина опіатних наркоманів вживає героїн, що називається у США croaker — дослівно «змертвіння».