Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Компромісу не досягнуто. Поки що або вже?

8 лютого, 2000 - 00:00

Більшість не піде на переголосування прийнятих нею рішень і на те, щоб сесію ВР сьогодні відкривав «нейтральний» депутат, заявив представник фракції «Реформи-Конгрес» Олександр Ємець. За його словами, якщо сьогодні не вдасться нормально відкрити і провести сесійне засідання в залі, то представники більшості оголосять перерву і вирішуватимуть, як чинити далі. Пан Ємець зазначив, що за такого розвитку подій існують два варіанти: або більшість працюватиме окремо і прийматиме рішення, або — «дострокові вибори».

Він іще раз підкреслив, що меншість має визнати рішення, прийняті більшістю 21 січня та 1 лютого. При цьому депутат заявив також про готовність більшості забезпечити всі права представників лівих фракцій.

Ліві не відмовляються від розгляду на засіданні питань про внесення змін у регламент і про переобрання керівництва ВР. Однак вони пропонують вислухати та обговорити аргументи меншості і тільки після розгляду цих аргументів проголосувати її пропозиції щодо керівництва, можливо, без участі преси.

Нагадаємо, що до складу парламентської більшості входять 265 народних депутатів. Усього нині у ВР 445 депутатів (конституційна кiлькiсть — 450).

Тим часом на вчорашню традиційну погоджувальну раду лідерів парламентських фракцій, груп і голів комітетів представники лівих фракцій не з’явилися. Після засідання Голова ВР України Іван Плющ, обраний на цей пост парламентською більшістю 1 лютого, заявив, що переконаний у можливості знаходження компромісного варіанта для вирішення конфлікту в парламенті. Однак на запитання, чи готовий він прийняти пропозицію лівих, щоб сесійне засідання у вівторок, 8 лютого, відкрив «нейтральний» депутат, спікер відповів: «Я міг би поступитися, якби це передбачалося якимсь нормативним актом. А поступатися нейтральному депутату кріслом — це буде пряме порушення всього».

Учора за відсутності «меншовиків» «більшовики» обговорили календарний план роботи парламенту, а також порядок денний майбутніх засідань 5-ї сесії ВР. Як повідомив голова регламентного комітету Віктор Омелич (фракція «Громада»), комітет пропонує два тижні — із 7-го по 18 лютого — працювати в пленарному режимі, а останній тиждень місяця працювати в округах. Згідно з попереднім порядком денним на поточний тиждень, у вівторок депутати розглянуть, зокрема, три податкових законопроекти; на середу виносяться три варіанти законопроекту про референдуми, нова редакція закону про статус народного депутата, а також законопроект про внесення змін у закон про охоронну діяльність.

Однак якщо жаданого компромісу досягнути не вдасться, то не тільки порядок денний, але і вся подальша робота нинішнього складу ВР виявиться під великим питанням.

Учора ввечері планувалося провести ще одну нараду представників більшості і меншості. Можливо, це останній шанс домовитися... Крок назустріч нібито зроблений. Як повідомив Іван Плющ, досягнуто домовленості, що вчорашнi вечірнi збори депутатів будуть вести двоє — координатор більшості Л.Кравчук та лідер фракції КПУ П.Симоненко. сам Плющ на збори не піде, оскільки не веде переговори з меншістю.

Продовження теми на стор. "День України"

Дмитро СКРЯБІН, «День»
Газета: