Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Пільги — бюджет: протистояння триває

5 лютого, 2000 - 00:00

Сьогодні ситуація з пільгами нагадує піраміду, тільки її найширша частина — це величезна кількість людей, які є далеко не найменше захищеними. А найменша верхівка — це дійсно ті люди, які потребують допомоги. Ми маємо нарешті виправити ситуацію й запровадити лише цільову адресну допомогу, заявив учора міністр праці та соціальної політики Іван Сахань, повідомляє кореспондент «Дня» Юлія ШАЙДА .

Таке явище, як невчасна виплата пенсій, буде повністю ліквідовано. Минулого року вдалося зменшити заборгованість по пенсіях на 700 млн. грн. Цього року ми маємо «подолати» 1,3 млрд. грн. Щодо заборгованості по зарплаті 3 млрд. грн. – обов'язкова до виконання уряду сума.

За рівня інфляції 19,3% ріст зарплати передбачається лише на 13%. Варто зазначити, що потреба в коштах, необхідних для реалізації всіх передбачених законодавством пільг, — 32 млрд. грн., що, практично, рівнозначно річному бюджету держави.

Водночас «діюча сьогодні в Україні система надання різних пільг та компенсацій має бути ретельно вивчена і переглянута, — сказав кореспонденту «Дня» Інні ЗОЛОТУХИНІЙ провідний спеціаліст Управління з питань соціального захисту населення Федерації профспілок України Володимир Максимчук. — Необхідно визначитися, які саме категорії населення дійсно потребують надання пільг. Так, наприклад, згідно з чинним законодавством, сьогодні до категорії «пільговиків» нарівні з інвалідами, ветеранами Великої вітчизняної війни, громадянами, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильськiй АЕС, відносяться й особи, які належать до деяких професійних груп. Військовослужбовці (210 тисяч чоловік) міліціонери (170 тисяч чоловік), державні службовці, судді та багато інших. Отримуючи заробітну плату, вони мають пільги безкоштовного проїзду у транспорті, 50% сплату комунальних послуг та електроенергії, безкоштовну установку телефонів і санаторно-курортне лікування. Чи є у цьому необхідність? Думаю, що немає. Пільги мають надаватися тільки тим громадянам України, які не можуть забезпечити себе самостійно й потребують соціального захисту держави. До речі, таких людей в Україні не так уже й багато».

А голова київської організації Союз-Чорнобиль Віктор Даниленко стверджує, що оскільки багато хто отримав статус «чорнобильця» незаконно, необхідно «провести перевірку, яка б допомогла з'ясувати, яким чином було нараховано пенсії і надано пільги».

Газета: 
Рубрика: