Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

3 лютого, 2000 - 00:00

Прем'єр в боротьбi за 800 мiльйонiв євро сподiвається на розумiння парламенту

Учора прем'єр-міністр України Віктор Ющенко зустрівся з першим віце-президентом ЄБРР Чарльзом Френком. Як відомо, під час виборчої кампанії банк призупинив хід виконання спільних проектів. Вибори минули, але й тепер «бродіння» у Верховній Раді аж ніяк не сприяють співпраці — для здійснення проектів необхідна ратифікація парламенту.

Як повідомили «Дню» в прес-службі Кабінету Міністрів, сьогодні ЄБРР і Україна розглядають близько 30 спільних проектів на загальну суму 800 млн. євро. Сюди входять реконструкція «Укрзалізниці», мікрокредитування, розвиток малого й середнього бізнесу, фінансування будівництва об'єктів, необхідних для зняття з експлуатації ЧАЕС і перебудови об'єкта «Укриття», завершення будівництва блоків Рівненської та Хмельницької АЕС. «По кожному з них буде призначено відповідального чиновника в уряді, який головою буде відповідати за реалізацію свого проекту», — пообіцяв В. Ющенко. Через 30 днів у Лондоні відбудеться зустріч Віктора Ющенка з президентом ЄБРР Хорстом Коллером, на якій буде остаточно обговорено варіанти співпраці Банку та України.

Як стало відомо, з парламентом вдалося досягти згоди щодо ратифікації декількох угод з ЄБРР, а Віктор Ющенко висловив надію, що чотири з них будуть розглянуті вже наступного тижня, повiдомляє Юлія ШАЙДА, «День».

В Україні вперше створено банківський інститут

Кабінет Міністрів України за пропозицією Національного банку України створив на базі Львівського банківського коледжу, що ліквідується, Львівський банківський інститут, повідомляє Інтерфакс- Україна. Як зазначено у відповідній постанові уряду № 143 від 28 січня, Інститут підпорядковується Нацбанку. Згідно з постановою, студенти Львівського банківського коледжу продовжать навчання у новоствореному інституті за другим рівнем акредитації.

Рівненським бюджетникам можуть знадобитися «буржуйки»

У будь-який момент можуть бути відключені від теплопостачання багато рівненських організацій, що фінансуються з державного бюджету. Як правило, вони мають чималі борги за використані енергоносії, і до останнього часу перерахування грошей на сплату цих послуг відбувалося дуже нерегулярно. Зараз тільки у Рівному їх борг за тепло становить понад один мільйон гривень. Якщо держбюджет уже найближчими днями не заплатить за використане тепло, то відключення стане більш, ніж реальним. Серед установ, які другу половину зими можуть провести в холоді — ПТУ, вузи і навіть вiйськкомат.

Щоправда, є «вихід». У Рівному вже з'явилися у продажу грубки-«буржуйки» і з їх допомогою неплатники у разі відключення зможуть «дотягти» до весни, повідомляє Володимир КОНЄВ, «День».

Дніпропетровські самогонники ставлять всеукраїнські рекорди

На рідкість вдалим виявився рейд співробітників дніпропетровської міліції, які виявили в одному з приватних будинків, на вулиці Володимирській, найбільший за останні роки підпільний цех з виробництва... самогонки. Робота тут кипіла і вирувала в прямому значенні слова — зілля варили на обладнанні, виготовленому з неіржавіючої сталі, а відходи виробництва скидали шлангом у підземні комунікації, що проходять під будинком. При обшуку на садибі знайдено шість з половиною тонн (!) браги і понад сто літрів готової продукції. Про розмах виробничої діяльності свідчили і знайдені у будинку півсотні 200-літрових каністр, у яких «первачок» розбавляли до необхідних сорока градусів. Після цього «оковиту» розливали у пластикові пляшки з-під прохолоджувальних напоїв і продавали місцевим випивохам за досить привабливою ціною — 2.90 грн. за літр. Не було проблем і з реалізацією — самогонкою жваво торгували бабусі-пенсіонерки, котрим гостро бракувало коштів на прожиток.

Господар підпільного цеху, безробітний Олександр Н., пояснив правоохоронцям, що самогоноварінням зайнявся не від хорошого життя — роботу за спеціальністю знайти неможливо, а сім'ю годувати якось треба. До того ж він начебто ніяк не міг розплатитися з дантистом за протезування зубів, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».

Пресу чекає однодумність?

Медіа й вибори. Так називався круглий стіл, проведений Центром «Суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» для політиків, політологів і журналістів. Він став завершальною акцією мегапроекту «Вибори-99» і підбив підсумки дуже неоднозначній участі ЗМІ у виборчих кампаніях. Як заявив Сергій Телешун, президент Фонду «Співдружність», сьогодні переважна більшість ЗМІ в Україні «працює не для інформування населення, а для навіювання йому тієї чи іншої політичної думки. ЗМІ граються в політику й пишуть для еліти, а не для читачів». Оскільки наша країна напередодні нового референдуму, гостро постало питання про його висвітлення в ЗМІ. На думку Миколи Княжицького, глави наглядової ради Центру «Суспільство», «результат цього волевиявлення населення зроблять ЗМІ, а не голоси виборців».

Ті, хто виступав, неодноразово порівнювали ситуацію зі свободою слова, з різноголоссям ЗМІ в Росії та в Україні, й порівняння було не на користь останньої, повідомляє Анатолій ЛЕМИШ , «День».

Газета: 
Рубрика: