Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Швеція турбується про рівність жінок і чоловіків в Україні

3 лютого, 2000 - 00:00

Координатор ПРООН в Україні «Гендер у розвитку» Оксана Куц зазначила, що це вже третя програма із шведським фондом. І попередній досвід підказує, що подібні програми варто робити спільно із чоловіками — «адже жінки існують не в автономному полі», зазначила пані Куц. Батьки «Ольги» вважають, що суспільство, де немає справжнього партнерства між двома статями, не можна назвати демократичним. Тільки один промовистий приклад: в українському парламенті жінки становлять 8 відсотків, кілька років тому у нас було менше ніж 4 відсотки жінок-депутатів.

1996 року ООН визнала, що у Швеції створено найкращі умови для жінок. Доленосний прорив у жіночому питанні стався там у 1994 році — коли представниці «слабкої» статі отримали 44 відсотки місць у парламенті й половину всіх міністерських портфелів. Останні вибори перевищили і цей високий показник: 60 відсотків шведських міністрів та 45,5 відсотка парламентаріїв — жінки. Бонні Бернстром із компанії «Sprangbradan» вірить, що українські жінки теж можуть досягти «фіфті-фіфті» у політичному істеблішменті — й навіть швидше, ніж шведки, яким для досягнення заповітного паритету знадобилося покоління. Нинішнє економічне зростання та майже неіснуюче безробіття у Швеції говорять про те, що найкращих результатів країна може досягти саме при партнерстві жінок і чоловіків.

Програма «Ольга» передбачає семінари, навчальні поїздки, під час яких учасники розроблятимуть конкретні плани дій по збільшенню кількості жінок. Назву програми обрано на честь княгині Ольги, першої жінки-християнки на Русі, яка теж впроваджувала нову ідеологію.

Наталя ВІКУЛІНА, «День»
Газета: 
Рубрика: