Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

3 лютого, 2000 - 00:00

Україна втратила право голосу у Генасамблеї ООН

Наша країна увійшла до 52 країн, яких позбавлено права голосу на Генеральній асамблеї ООН, повідомив речник ООН. Згідно з статтею № 19 Хартії ООН, країна-учасник цього міжнародного органу втрачає свій голос, якщо її заборгованість Об'єднанним Нацiям перевищує внески за два попередні роки. Керівник прес-служби МЗС України Ігор Грушко сказав «Дню», що справді заборгованість України становить $ 15 млн. Водночас він пояснив, що така сума частково успадкована від колишнього Радянського Союзу. За його словами, 1992 року Об'єднані Нації визначали внесок для нашої країни на підставі попередніх економічних показників. Тоді цей внесок у десять разів перевищував плату Китаю до цього міжнародного органу. Загалом, Україна з часів незалежності сплатила у скарбницю ООН $ 115 млн. Зараз наш уряд вирішує питання сплати заборгованості в ООН, запевнив він. Щоправда, керівник прес-служби не назвав терміну, коли заборгованість буде ліквідовано. Враховуючи нинішній економічний стан, Київ також наполягає на зменшеннi внеску нашої країни до цієї міжнародної організації, враховуючи нинiшнiй економiчний стан. За словами Медха Соні, речниці представництва ООН в Україні, щоб повернути собі право голосу в ГА ООН, наша держава має сплатити частину заборгованостi до наступної сесії цієї асамблеї, що розпочинається восени. До речі, сім країн-боржників, зокрема Таджикістан і Грузія, які також є боржниками ООН, зберегли право голосу на тій підставі, що в них відбуваються чи громадянські війни, чи вони є жертвами природних катастроф. Найбільший боржник ООН — Сполучені Штати уникнули подібної ганьби, сплативши до нового року велику частину заборгованості.

У Японії триває парламентська криза

Опозиційні партії Країни вранішнього сонця майже тиждень бойкотують засідання парламенту. Опозиціонери вдалися до такого крайнього заходу, протестуючи проти намагання правлячої Ліберально-демократичної партії ухвалити законопроект, який передбачає скорочення чисельності депутатів Нижньої палати на 20 відсотків. Депутати Демократичної і Соціал-демократичної партії створили альтернативний парламент і агітують за проведення дострокових виборів. Парламентська криза завдає шкоди як нинішньому прем'єрові Японії Кейдзо Обуті, який сподівається ухвалити в парламенті програму оздоровлення економіки, так і іміджу країни. Парламентське протистояння і можливі дострокові вибори можуть зіпсувати атмосферу саміту «великої вісімки», який відбудеться в Токіо улітку.

СБ і МВФ чекають від Росії реформ

Вчора президент Світового банку Джеймс Вулфенсон заявив у Москві, що чекає від уряду РФ продовження реформ, спрямованих на економічну стабілізацію в Росії. Він наголосив, що російському урядові треба буде зробити багато важливих кроків, щоб у повній мірі використати потенціал підтримки, яку готовий надати країні Світовий банк. Тим часом виконавчий директор МВФ Мішель Камдессю заявив у Нью-Йорку, що кампанія Росії в Чечні може призвести до призупинення позик фонду в цій країні. Низку траншів, за словами Камдессю, було заморожено через повільні економічні реформи в Росії.

За матеріалами агентства АП

Газета: 
Рубрика: