Прибутків у населення менше, ніж витрат і песимізму
Номінальні грошові прибутки населення в листопаді становили 5260 млн. грн., а витрати збільшилася до 5676 млн. грн. Таким чином, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Держкомстат, прибутки населення у листопаді знизилися порівняно з попереднім місяцем на 11,4%, тоді як витрати зросли на 3,3%.
У листопаді витрати населення на 416 млн. грн. перевищили прибутки, тоді як у жовтні ситуація була прямо протилежною — прибутки населення перевищили витрати на 443 млн. грн. Крім того, зниження прибутків населення у листопаді призвело до зменшення обсягів купівлі населенням валюти.
Тим часом, за даними опитування, проведеного компанією GfK-USM, у грудні серед 1000 громадян України віком від 15 до 59 років на зміни в особистому житті (у що, певно, входить і підвищення зарплати) у 2000 році сподіваються лише 38,5% респондентів. Упевнені в них 15,5%, не припускають радикальних змін 22,07% і однозначно впевнених у неможливості змін 14,85%. Можливість радикальних змін у житті України наступного року припускають 41,56% опитаних, 21,07% сумніваються в цьому, 17,96% однозначно впевнені у настанні таких змін і лише 12,9% вважають їх неможливими.
На Луганщині з нафтопроводу витекло шість цистерн нафти
У Краснодонському районі знову сталася НП. Понад тиждень тому тут прорвало газопровід, а в понеділок у районі села Красне стався розрив нафтопроводу «Лисичанськ-Тихорецьк». Аварію виявили не відразу. Тільки через добу фахівці Лисичанського районного нафтопровідного управління побачили на приладах низький тиск, почали з'ясовувати причину. За цей час із розриву розміром 600 мм витекло 350 кубічних метрів нафти — це приблизно шість залізничних цистерн. Згідно з технологією, фахівці зібрали сировину у природному жолобку, але врятувати вдалося тільки 60% з того, що витекло. Іншу нафту спалили, оскільки вона могла забруднити невелику річечку із назвою Луганчик. Як повідомив перший заступник начальника облуправління з питань надзвичайних ситуацій і цивільної оборони Віктор Сапон, аварійну дiлянку нафтопроводу вирізали і замінили, на місці зварювання проведено дефектоскопію. Фахівці відпрацьовують версії, за якими могла виникнути аварія. Причину розриву нафтопроводу з вини населення, яке могло красти нафту, хоч і не розглядають у переліку головних версій, але й не заперечують як можливу, повідомляє Алла АНТИПОВА , «День».
До 2002 року на столицю «накинуть» зручну транспортну мережу
За останні кілька років кількість автомобілів у столиці збільшилася у 2,5 раза. Причому, автомобільний бум значно перевищив прогноз Генерального плану розвитку і будівництва Києва на 2005 рік. Так, уже у 1998 році по дорогах Києва їздило близько 600 тисяч машин, не враховуючи 150 тисяч транзитних, повідомляє УНІАН. У зв'язку із ситуацією, що склалася, Київська міська адміністрація затвердила розроблену Київським проектним інститутом Програму будівництва дорожньо-транспортних об'єктів на 2000 — 2002 рік.
Документ передбачає будівництво і реконструкцію 21 дорожньо-транспортного об'єкта, загальною сумою на 57910 тис. грн., і 70 підземних переходів, а також передбачає завершення початого у 1999 році будівництва. Зокрема, заплановано роботи на вул. Довженка. Буде продовжена реконструкція вул. Старонаводницької, площі Героїв Великої Вітчизняної війни, вул. Кутузова та багатьох інших «артерій» столиці.
Цікаво, що будівництво автомобільних доріг здійснюватиметься у комплексі з подальшим розвитком електротранспорту і метрополітену, що дозволить об'єднати всі види столичного транспорту в єдину і зручну для пасажирів мережу.
Громадськість Кіровограда захищатиме демократію
Майже місяць тому в обласному центрі заявила про себе нова організація Громадський комітет захисту прав демократії. До її складу увійшли викладачі вузів, лідери місцевих осередків політичних партій, журналісти. Головою обрано відомого в області політика, професора, завідувача кафедри державного педагогічного університету імені В.Винниченка Володимира Панченка.
Комітет ініціював зустріч із головою облдержадміністрації Василем Моцним, де має намір обговорити факти післявиборного тиску на тих, хто займав під час передвиборної кампанії не пропрезидентську позицію.
Комітет проведе низку громадських слухань на актуальні теми, перше з них присвячуватиметься заявленому Президентом референдуму про двопалатний парламент, повідомляє кореспондент Світлана ОРЕЛ.
Російське посольство завершило «Рік Пушкіна» в Україні
Посольство Росії у Києві вп'яте і востаннє провело пушкінський вечір, на якому новий драматичний театр на Печерську показав поетичну виставу «Минуты вольности святой».
Святкування двохсотрічного ювілею поета стало подією культурного життя багатьох країн цього року, проголошеного ЮНЕСКО «Роком Пушкіна».
Цикл пушкінських вечорів пройшов і в Посольстві Російської Федерації в Україні. В актовій залі посольства звучали романси на вірші Олександра Сергійовича Пушкіна, музика композиторів, які черпали натхнення у творчості великого поета. Глядачі мали змогу ознайомитися з прекрасною антологією «Сто російських поетів про Олександра Пушкіна», підготованою київським поетом Риталієм Заславським. Учасники вечорів заглибилися в музичні традиції старого Києва, вулиці якого пам'ятали великого поета.
Спеціальний вечір був присвячений програмі Спілки композиторів України «О.С. Пушкін у творчості українських композиторів». У виконанні Державного ансамблю солістів «Київська камерата», народного артиста України В. Буймістера і заслуженої артистки України Л. Войнаровської прозвучали твори В. Костенка, Ф. Надененка, Б. Лятошинського, які залишили глибокий слід в українській музиці, наших сучасників В. Сильвестрова, Є. Станковича, І. Карабиця.
Проведенням пушкінських вечорів посольство Росії прагнуло підтримати численні ініціативи громадських організацій, творчих колективів, установ культури і водночас висловити повагу до тих, хто стояв біля їхніх витоків, сприяв їх здійсненню, повідомляє кореспондент Анастасія СПЕРКАЧ.