Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 грудня, 1999 - 00:00

Сумчанам «підсвітили» за рахунок боржників

Починаючи з учорашнього дня, на Сумщині помітно поліпшилася ситуація з енергозабезпеченням. Принаймні в селах, які до сьогодні фактично не бачили світла взагалі, нині струм протягом доби зникає лише на дві-три години. Та й в обласному центрі, котрий останні два тижні «сидів» на так званих дискретних графіках подачі електроенергії (через кожні дві години), нині «світловий» день набагато збільшився. Як пояснив кореспонденту «Дня» заступник голови правління ВАТ «Сумиобленерго» Левон Варданян, попри те, що ліміт наданої регіону потужності, як і раніше, не перевищує 232 мегават, виправити ситуацію вдалося завдяки введенню в дію додаткових потужностей на Шосткінській ТЕЦ та, і це головне, відключенню від енергомережі неплатників за струм поміж підприємств, установ та організацій. На сьогоднішній день струм «відрізали» вже від 752 (в тому числi від 341 — повністю) боржників, і та електроенергія, яку вони до цього споживали, автоматично відійшла до тих споживачів, які регулярно платять за використані кіловати. У плани компанії поки що не входить позбавлення світла боржників поміж звичайних споживачів енергії, хоча й у цьому напрямку, зазначив Л.Варданян, проводитиметься відповідна робота, повідомляє Сергій ХАНІН , «День».

Браконьєрам — бій, жителям — букети

У Харківській області почалася заготівля новорічних ялинок, а у містах — полювання за самовільними порубщиками. У середу в Харкові на Північній Салтовці затримано групу, яка відкрито продавала свіжі сосонки без клейм і, зрозуміло, без документів на них. Заготовили цілу вантажівку. Як повідомив кореспонденту «Дня» головний лісничий «Харківлісу» Дмитро Овчаренко, ліси Харківщини щороку потерпають від самовільних передноворічних порубок. Минулого року було затримано 365 браконьєрів. Проте з організованою формою такого «бізнесу» працівники охорони зіткнулися уперше. У цьому році лісовій охороні допомагає незвичайно тепла погода. Поки що браконьєри вичікують, не йдуть у ліс до морозів. Працівники лісової охорони разом із міліцією організовують рейди по електричках, встановлюють пости на дорогах і на ринках. До речі, міські ринки забиті місцевими соснами і привізними з Західної України ялинами. А «Харківліс» має намір продати 50 тисяч сосен. Це молоді деревця, вирощені спеціально до Нового року. Тим часом працівники лісогосподарського об'єднання оголосили про початок кампанії «Замість ялинки — букет». Вони пропонують прикрашати житла не цілими деревами, а лапами глиці. Цей рух почався у Харкові 10 років тому з ініціативи молодих екологів із державного університету і, здається, сподобався харків'янам. Ініціативу студентів гідно оцінили і у «Харківлісі» і справу поставили на потік. Минулого року було продано 2,5 тисячі букетів. Нині виставка кращих букетів від навчальних закладів буде влаштована наприкінці грудня в обласному Палаці школярів, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО.

Рівне оновить своє комунальне господарство в борг

Кредит у шість з половиною мільйонів гривень терміном на п'ять років отримає найближчим часом Рівне. Про це домовився міський голова Рівного Віктор Чайка під час перебування в Німеччині. За допомогою цих коштів місцеві комунальники, вперше за багато років, отримають можливість оновити парк техніки. Зокрема, незабаром буде пущено асфальтовий завод продуктивністю сімдесят тонн асфальту за годину. У рамках даного проекту буде реанімовано каналізаційний колектор найбільшого промислового підприємства обласного центру — ВАТ «Рівне АЗОТ», який зараз перебуває в аварійному стані. З'являться на вулицях Рівного й нові прибиральні машини, кожна з яких здатна за вісім годин роботи прибрати 50 кілометрів вулиць. На жаль, така необхідна сьогодні для комунального господарства великих міст техніка не випускається у нас і її доводиться купувати за кордоном. Однак у Рівному не втрачають надії, що вдасться хоча б частину таких необхідних машин і механізмів почати випускати на наших підприємствах, які простоюють: добре, необхідні потужності на них є із надлишком, повідомляє Володимир КОНЄВ, «День».

Спорткомплекс пережив «газову атаку»

Інцидент із викидом хлору стався в миколаївському спорткомплексі «Зоря». Двадцять балонів із цією сильнодіючою отруйною речовиною було привезено до місцевого басейну на вантажівці й призначалося для проведення дезинфекції. Під час розвантаження iз пошкодженого клапана одного з балонів почався витік газу — всього порядку п'ятдесяти кілограмів. Декілька груп дітей і працівники комплексу, котрі знаходилися того моменту в басейні на заняттях, було терміново евакуйовано, ні в кого з них лікарі не виявили ознак отруєнь. Як заявив кореспонденту «Дня» начальник служби оперативного реагування міськвиконкому Анатолій Зубарєв, жертв вдалося уникнути завдяки тому, що аварія сталася безпосередньо при вивантаженні балона, й більша частина газу розсіялася в повітрі ззовні приміщення. За попередньою версією, в аварії може бути винен постачальник хлору — Дніпродзержинський хімкомбінат «Азот», який забезпечив балон клапаном, що не відповідає вимогам (ймовiрно — «беушним»). Але остаточні висновки зробить спеціально створена комісія, повідомляє Данило КЛЯХІН , «День».

Мінімалізм як дзеркало книжкового ринку: швидко й дешево

Вчора, об 11-ій у кінотеатрі «Київська Русь» відкрилася виставка «Київ книжковий». Вона організована редакцією журналу «Дім, сад, город» і триватиме по 19 грудня включно. Серед представлених на виставці книг — здебільшого довідники, словники, посібники. Чимало монографій і збірників з української історії, релігієзнавства. Відразу привертає увагу розмаїтість асортименту й цін на багато які види книжкової продукції. І якщо останнє можна зрозуміти, то, наприклад, каталог агротехніки, виданий одним з експонентів у вигляді колоди гральних карт, викликає у відвідувачів легкий шок. Хоча, скажімо, зображення тракторів і комбайнів, видані у вигляді книжок для розмальовування або «пазлів» (картинок-головоломок, розрізаних на фрагменти) — цілком оригінальні. Загалом, враження від відвідування можна виразити одним словом — «почин»... Підготовка до виставки почалася місяця за півтора, і хоча з півсотні запрошених видавництв України представники тільки тридцяти двох захотіли показати читачам свої новинки, організатори, мабуть, задоволені. Та це й зрозуміло: плачевний стан книжкової галузі в Україні змушує радіти й цьому, повідомляє Ігор КРОТКОВ.

Газета: 
Рубрика: