Почалося все із пропозиції відомого завдяки одноіменному пиву дому Фюрстенберг, колись найбільшому феодальному власникові на німецьких землях, продати рукопис однієї із частин всесвітньовідомого епосу. Ця пропозиція неймовірно зацікавила міністерство культури землі Баден-Вюртенберг, де знаходиться і маєток Фюрстенбергів. Пропозиція соціал-демократів була однозначною: «Потрібно купувати! Міністерство може продати частину не настільки вартісних предметів антикварної цінності», — запропонував міністр Герьерт Мозер. Але ціна, яку виставлено: 25 мільйонів марок, потребує додаткового обговорення. Цю ідею спершу було однозначно відхилено, на що відразу ж надійшла наступна пропозиція: купити рукопис разом із іншими землями, залучивши до справи і приватний капітал. Наразі обговорення триває.
А зараз — трохи інформації про сам епос. Ця героїчна сага про подвиги і геройську загибель Зігфріда, помсту Кримхільди та багато інших подій, було створено найбільш імовірно десь між 1198 і 1204 роками. Частина епосу, яка знаходиться у власності Фюрстенбергів, є найважливішою частиною, датованою другою половиною XIII ст., і стоїть у списку найцінніших німецьких пам'яток старовини.
Німецькі історики літератури протестують проти продажу цієї пам'ятки. У відкритому листі німецьких германістів до міністерства культури Баден-Вюртенберга, нещодавно надрукованому у пресі, закликається вжити всіх заходів задля того, аби «рукопис отримав місце у громадських бібліотеках». Очевидно, це і спонукало місцевих соціал-демократів розвинути довкола цього питання таку бурхливу діяльність. Що ж, побачимо, що з цього всього вийде.