Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Доля приватного бізнесу — торгівля?

8 грудня, 1999 - 00:00


Трохи більше ніж 519 гривень на душу населення становить річний товарообіг у Рівному.

Цю інформацію було оприлюднено на прес-клубі ринкових реформ, що пройшов у обласному центрі. І це при тому, що останніми роками спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості приватних підприємців і різних недержавних структур.

Сьогодні в Рівному, де населення менше ніж триста тисяч осіб, нараховується понад чотирнадцять тисяч приватних підприємців, повідомили представники міської влади. Підприємств торгівлі, побутового обслуговування та громадського харчування нинішнього року стало на 490 більше. Однак їхній мізерний товарообіг, звичайно, не свідчить про те, що економіка Рівненщини на підйомі, а рівень життя населення неухильно зростає.

Офіційні особи змушені визнати, що зростання кількості приватних підприємців пов'язане зі скороченням виробництва на великих підприємствах і збільшенням безробіття. Загін нових підприємців окопався на базарах, яких у Рівному нараховується вже 24, і далі йти не в змозі.

Що стосується виробництва, то умов для нього в малого й середнього бізнесу в Рівному практично немає. На думку керівника міської ради підприємців Богдана Лимаря, держава веде з ними справжню війну. Постійно зростають ціни на енергоносії, й плата за газ уже становить третину собівартості продукції. Вартість оренди через грошову оцінку землі, що почалася в багатьох місцях, зросла в декілька разів, що лягає важким тягарем на підприємства, що ще працюють.

У цих умовах говорити про ренесанс дрібного й середнього бізнесу не доводиться. Щоб поповнювати місцевий бюджет, владі доводиться орієнтуватися лише на сферу торгівлі, де можливості для зростання ще є, але стримуються низькою купівельною спроможністю населення.

Володимир КОНЄВ, «День»
Газета: 
Рубрика: