Кожен виборець може проголосувати тільки за себе й тільки особисто. Для цього необхідно отримати бюлетень у члена виборчої комісії, який видається на підставі списку виборців на відповідній виборчій дільниці. Для отримання бюлетеня виборець повинен пред'явити паспорт.
Зверніть увагу, що виборчий бюлетень повинен містити назву та дату виборів, номер територіального виборчого округу і номер виборчої дільниці та місце для підпису члена дільничної комісії, що видаватиме бюлетень та печатки дільничної виборчої комісії. Прізвища кандидатів на посаду Президента подано в алфавітному порядкові. Тут же є короткі відомості про особу: рік народження, посада, місце роботи та проживання, партійність, а також ким висунуто кандидата. Праворуч напроти кожного прізвища порожній квадрат. У самому низу напис: «Не підтримую жодного кандидата в Президенти України», напроти якого теж є квадрат для позначки. Виборчий бюлетень має контрольний талон, відокремелений лінією відриву, де позначено назву й дату виборів, номер теріторіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, місце для позначення порядкового номера виборця в списку виборців, підпису виборця та члена дільничної комісії, що видав бюлетень.
Член виборчої комісії, що видає бюлетень, розписується у визначеному місці на бюлетені, на контрольному талоні та у списку виборців.
Контрольні талони залишаються в дільничій комісії й разом зі списком виборців є підставою для встановлення кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені.
Виборчий бюлетень заповнюється в кабіні або кімнаті для таємного голосування.
При цьому закон забороняє присутність у кабінці інших осіб, за винятком тих випадків, коли виборець сам не може заповнити бюлетень. Тоді з відома голови чи члена дільничої виборчої комісії можна запросити в кімнату для таємного голосування іншу особу. Та й у цьому разі він не має права користуватися послугами кандидатів на посаду Президента, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів. Таємниця голосування охороняється законом, її порушникам загрожує три роки ув'язнення.
Настав вирішальний момент. Виборець повинен поставити чітку позначку (+, «пташку», іншу позначку) в квадраті навпроти прізвища кандидата, за якого він голосує. Інакше бюлетень буде визнано недійсним. Позначку у бюлетені варто зробити власною ручкою (є інформація, що на дільниці завезено ручки із пастою, що зникає). Але пам'ятайте, голосувати потрібно лише за одного кандидата, в іншому випадкові бюлетень буде визнано недійсним.
Якщо ви не підтримуєте жодного з кандидатів, то можете зробити позначку у квадраті проти відповідних слів.
Якщо ви за станом здоров'я не може прийти до виборчої дільниці для голосування, то сьогодні ви повинні передати письмову заяву до дільниці, й тоді опломбовану скриньку та бюлетень для голосування вам принесуть додому. Обраним є той кандидат, що отримав більше нiж половину голосів виборців.
Фальсифікація, підкуп, обман, погрози чи насильство, застосовані щодо громадян чи членів комісій у ході виборів, можуть закінчитися, згідно з новими нормами Кримінального кодексу, позбавленням волі на термін від п'яти до восьми років.
Видача бюлетеня особі, якої немає в списку, загрожує членові комісії покаранням на п'ять років позбавлення волі. До того, як розпломбувати скриньки, члени комісії повинні встановити за кількістю відривних талонів та кількістю підписів у списку виборців кількість виборців, що взяла участь у голосуванні. Завідомо неправильний підрахунок голосів карається вісьмома роками позбавлення волі із позбавленням права займати певні посади.