Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Міністерство культури і мистецтв віддає перевагу самодіяльності

15 жовтня, 1999 - 00:00

У Державному комітеті інформаційної політики України вчора відбувся «круглий стіл» на тему «Українська культура. Крок у третє тисячоліття», який за формою й суттю більше нагадував звіт Міністерства культури і мистецтв про проведену роботу й розповідь про взяті на себе зобов'язання на майбутнє.

Юрій Богуцький, котрий перебуває на посаді міністра трохи бiльше двох місяцiв, як і в перші дні свого призначення, так і сьогодні чи не основним напрямом діяльності міністерства вважає розвиток культурно-виховної роботи на селі. Чудовим, на його погляд, прикладом такої роботи є творчі звіти областей, які проходять із благословення Президента. Це коли обласні начальники за допомогою колективів художньої самодіяльності, про які із такої нагоди згадували й навіть підкинули коштів, демонструють на сцені столичного Палацу «Україна» свою лояльність владi. Потім це показують по ТБ. І працівники культури, котрі жебракують, або ті, хто зовсім залишився без роботи, оскільки клуби закриваються, бібліотеки й кінотеатри перепрофілюються і т. д. і т. п., можуть за цим святом життя спостерігати, в надії, що колись у планах державної культурної політики й до них дійде черга.

Плани існують. Наприклад, навести порядок із численними конкурсами та фестивалями й надавати державну фінансову підтримку лише найзначнiшим iз них, збережені кошти спрямовувати на фінансування цікавих проектів або, скажімо, виділити на постановку конкретної вистави в конкретному театрі.

Пролунала на зустрічі й одна досить обнадійлива фраза: ми робимо наголос на продукуванні художньої цінності. Що це таке і як це розуміють у міністерстві ми розповімо в найближчих номерах «Дня».

Ганна ШЕРЕМЕТ, «День»
Газета: