Учора на прес-конференції в приміщенні парламенту Наталя Вітренко і Володимир Марченко ухилилися від відповіді на запитання про можливий розвиток подальших передвиборних сценаріїв. Вони відкинули припущення, що лідеру ПСПУ було вигідно інсценувати замах для підвищення її рейтингу. На думку В.Марченка, Н.Вітренко мала найвищі рейтинги, і для перемоги їй були потрібні «нервовий поступ регіонами» і спокійна передвиборна атмосфера. Н.Вітренко і тепер висловлює надію на те, що народ не вдасться залякати.
Разом з тим, лідери ПСПУ не захотіли коментувати версії щодо можливих подальших трагічних сценаріїв. Версія перша, озвучена у парламенті 5 жовтня О.Морозом, нагадаємо, полягала в тому, що ще один замах, найімовірніше, зінсценують проти самого Президента Кучми, після чого повинен з'явитися «аргументований» мотив для введення надзвичайного стану і зриву виборів. Інша версія, підтверджена О.Морозом 6 жовтня: справжній і результативний замах на лідера соціалістів, який може бути «приписано» помсті фанатів Н.Вітренко.
Н.Вітренко заявила, що теракт у Кривому Розі був не інсценуванням, а реальним замахом з метою її фізичного усунення. Її врятував випадок. Наталя Вiтренко стверджує, що її партія ПСПУ — найбільш організована політична структура, тому ні про які безконтрольні дії «фанатиків» не може бути й мови. З виступів на прес-конференції стало відомо, що лідер ПСПУ не довіряє ні офіційному слідству, ні, тим паче, парламентськiй комісії А.Жира, створеній без згоди постраждалих і парламентської фракції ПСПУ. Однак, на думку Н.Вітренко, міністра внутрішніх справ Ю.Кравченка повинні звільнити з посади не за те, що він порушив усі процесуальні та професійні норми, оскільки оприлюднив єдину версію замаху, а за те, що не зумів запобігти самому теракту.
Щодо єдиної версії. Н.Вітренко і В.Марченко, з одного боку, не бажали б, щоб ситуацію використали проти їхніх політичних опонентів. З іншого ж боку, Н.Вітренко «як учений», що аналізує процес загалом, не вважає винятком те, що на особливу увагу заслуговує версія про причетність до замаху саме довіреної особи Мороза. Н.Вітренко не утрималася й від того, щоб назвати О.Мороза «спаленою політичною фігурою», долею якої вона більше не цікавиться.
Н.Вітренко не захотіла уточнити на прохання журналістів місце Леоніда Кучми на уранових копальнях у разі її перемоги на виборах. За прогнозами Наталії Михайлівни, рудокопам Жовтих Вод стане корисною допомога ще 14 чоловік (очевидно, всіх, крім неї, нинішніх кандидатів у президенти).
На завершення В.Марченко порадив журналістам об'єктивно висвітлити нинішню прес-конференцію. Заклик актуальний, враховуючи той факт, що на захід не допущено журналістів таких ЗМІ: газет «День», «Вечірній Київ», «Хрещатик», «Україна і світ», телекомпанії «Інтер», радіо «Свобода». Зі слів лідера ПСПУ, на газету «День» і особисто Т.Коробову вже подано судовий позов за статтю «Наша Наташа» (?), яку ніби-то мільйонними тиражами ксерокопій нині розповсюджують по всій Україні штаби Мороза і Марчука (до речі, член ПСПУ Н.Лимар з цього приводу заявила присутнім журналістам, що Т.Коробова повинна знати своє місце і її ніколи не допустять до Н.Вітренко). Що ж до іншої преси, то ПСПУ проводить моніторинг висвітлення кампанії Н.Вітренко, і за його результатами робитиме висновки про свої стосунки з цими ЗМІ. На запитання, чи не чекає нелояльну до Н.Вітренко пресу закриття після її перемоги на виборах, Наталiя Михайлівна відповіла, що після перемоги буде видно.
КОМЕНТАРІ
Реакція депутатів—членів Комітету ВР з питань свободи слова та інформації на «інцидент із пресою» була трагікомічною: від «Вітренко відчула п'янкий смак влади» — до «не хочемо зв'язуватися з «пораненою» людиною».
«Дуже дивно, що кандидат Вітренко, яка скрізь говорить, що їй та її партії створили інформаційну блокаду, не використовує жодного шансу, щоб цю блокаду прорвати. І зрештою, Вітренко ж не на весілля журналістів запрошує, а для того, щоб висловити свою позицію як політика. Конституція вимагає надавати інформацію всім, хто бажає її отримати. Напевно, в цьому випадку можна говорити про надлишок популярності: оскільки ми, Наталія Михайлівна, єдині, і в нас немає конкурентів, то вони, бачте, можуть собі дозволити відбір журналістів», — заявив кореспондентові «Дня» Ірині ГАВРИЛОВІЙ голова Комітету з питань свободи слова та інформації Іван Чиж. Та, на жаль, за його словами, «відсутня пряма норма закону, яка б дозволяла притягти лідера ПСПУ до відповідальності за те, що вона використала зал прес-конференцій ВР для партійного «міжсобойчика». Звісно, вона може запрошувати тих, кого вважає за потрібне, але стосовно парламентських журналістів це не коректно... Щоправда «покарати» Наталію Михайлівну можуть тільки самі журналісти, оголосивши їй інформаційний бойкот...» «Ні, ви уявляєте цей абсурд у країні, коли Вітренко переможе?!» — так емоційно відреагував на «ранжування» преси прогресивними соціалістами комуніст Віктор Понеділко. «Офіційно прореагувати? Ми часто не хочемо з Вітренко зв'язуватися через одну просту причину: вмазуватися в це не хочеться... А якщо подивитися на законодавче поле, Наталію Михайлівну захищає статус народного депутата — ну чим її взяти, хіба що публічним осудом!»