Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ЕКОНОМІКА

31 серпня, 1999 - 00:00

Президент шантажує парламент?

Заступник глави адміністрації Президента Павло Гайдуцький повідомив на брифінгу в п'ятницю, що «доки не будуть внесені зміни та ліквідовані невизначеності в Законі» «Про Національний банк України», доти Президент не призначатиме членів Ради НБУ, повідомляє УНІАН. П.Гайдуцький зазначив, що під час підписання Президентом Закону «Про НБУ» існувала домовленість із Верховною Радою про те, що в закон будуть внесені певні зміни й уточнення.

Згідно із Законом «Про Національний банк України», до складу Ради НБУ входить 14 чоловік: 7 членів обираються парламентом, 7 — призначаються Президентом України. У середині липня ВР затвердила свою половину Ради Нацбанку.

Знято заборону на приватизацію «Хліба України»

Президент України Леонід Кучма своїм указом виключив ДАК «Хліб України», хлібоприймальні та хлібозаготівельні підприємства, які входять до її складу, з переліку об'єктів, заборонених до корпоратизації. Коментуючи указ, заступник голови адміністрації Президента Павло Гайдуцький зазначив, що фактично відкривається можливість реальної приватизації ДАК «Хліб України». За його словами, указ дає можливість внесення змін у організаційну структуру ДАК «Хліб України» на «класичних корпоративних основах». У той же час, за словами заступника голови адміністрації Президента, процес акціонування ДАК «Хліб України» може продовжуватися кілька років, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Бюджет наповнений наполовину

За січень-липень до консолідованого бюджету надійшло 16 566,2 млн. грн., що становить 48,4% плану на рік, повідомляють «Українські новини». До державного бюджету надійшло 9 811,6 млн. грн. За 7 місяців забезпечено виконання прибутків консолідованого бюджету по 17 джерелах з 43. Найбільші суми не надійшли з відрахувань від плати за транзит газу через Україну — 712,7 млн. грн.; акцизного збору — 498,4 млн. грн.; ввізного мита — 407,7 млн. грн.; гербового збору — 265,2 млн. грн.; централізованих амортвідрахувань — 239,2 млн. грн.; збору за геологорозвідувальні роботи — 159,4 млн. грн.; рентної плати — 150,5 млн. грн.

Стандарт бензину зі спиртовими добавками

Київський НДІ «Масма» розробив стандарт сумішевих бензинів, що містять не менше, ніж 6% високооктанових кисневмісних добавок — абсолютованого технічного спирту та етил-третбутилового ефіру, повідомив Українським новинам заступник начальника Управління розвитку нафтопереробної промисловості Держнафтогазпрому Віталій Горічко.Українські НПЗ не виробляють бензин зі спиртовими добавками, хоча подібні добавки використовуються у виробництві бензинів. Зараз уряд визначає перелік нафтопереробних підприємств і спиртових заводів, що братимуть участь у програмі випуску бензинів зі спиртовими добавками. Вже погодилися брати участь НПЗ «Галичина», «Нафтохімік Прикарпаття» та Одеський НПЗ.

Газета: 
Рубрика: