Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Тепло, тепло, холодно!

26 серпня, 1999 - 00:00

Є така стара дитяча гра: один з тих, хто грає, виходить з кімнати, а інші ховають якусь цікаву дрібничку. Потім той, хто вийшов, повертається і шукає її. Ну, а ті, хто ховав, підказують: тепло, гаряче, холодно.

Останнім часом в цю гру захоплено грає населення всієї нашої країни, «сховавши» посаду президента України. Кандидати в президенти її шукають, а електорат кричить: тепло чи холодно. Іноді, щоправда, ще кричать: голодно, зарплату, реформи, демократія, геть, хай живе і ганьба!

«Ми розуміємо, в якій ситуації живуть виборці. Я не кажу, що ми добре живемо, так, ми живемо сьогодні погано», — заявив Леонід Кучма, який один раз вже виграв головний приз. «Тепло!» — погодилися виборці, а одна старенька, перехрестившись, додала: «Істинна правда».

«Але у нас є підстави говорити, що завтра ми будемо жити краще, ніж сьогодні», — продовжив Президент.

— Холодно, — затужило населення, якому з 1917 року обіцяють, що завтра жити буде краще.

У відповідь Президент назвав найбільшим завоюванням за роки незалежності країни той факт, що населення країни вже не таке, яким було 8 років тому, і бачить своє майбутнє у власній державі. І додав, що люди, з якими він спілкується, з теплотою поздоровляють його зі святом, «не так, як навіть було 2 роки тому».

— Холодно, — констатував центр «Соціальний моніторинг». 1 грудня 1991 року на референдумі 90,32% громадян України висловилися за підтвердження Акту про проголошення незалежності. А за даними нещодавнього експрес-опитування, проведеного напередодні Дня незалежності, тільки 46% населення позитивно ставляться до того, що 1991 року Україна стала незалежною державою і пишаються тим, що вони — громадяни незалежної України. Негативно до факту незалежності України поставилися 38% респондентів, 40% заявили, що не відчувають гордості, будучи громадянами незалежної держави.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи існує загроза того, що вже найближчим часом Україна зможе перестати святкувати День незалежності, Л. Кучма заявив, що це, «за великим рахунком, залежить від наших виборців».

— Холодно, — подумали виборці, пригадавши про зиму, що насувається, інфляцію, загрозу дефолту, податки і заборгованість по пенсіях.

Пан Кучма зазначив, що подальші святкування Дня незалежності залежать також і від засобів масової інформації, від того, «яку ідеологію вони будуть допомагати пропагувати, чи будуть вони правдиві перед людьми чи ні».

— Холодно, — зіщулилися ЗМІ, які давно мріяли написати всю правду, але побоювалися, що за це влада вчинить їм позов за образу честі і гідності. Щоправда, деякі ЗМІ досі живуть, керуючись великим висловом Ленiна: «Газета — не тільки колективний агітатор і пропагандист, а й колективний організатор!» І треба сказати непогано живуть. А от інші сумують від одного слова «пропаганда» і наводять в приклад чужі радянській дійсності... тьху ти, зірвалося, українській дійсності, «Нью- Йорк таймс» і «Газету виборчу».

Л. Кучма висловив упевненість, що з наближенням президентських виборів виборці дедалі більше думатимуть над своїм майбутнім і майбутнім країни загалом. «Я вірю в здоровий глузд українського народу», — підкреслив Президент.

— Холодно, — підказує здоровий глузд народові та Президенту, — і чим далі, тим холодніше і холодніше.

Дмитро СКРЯБІН, «День»
Газета: 
Рубрика: