За його словами, проти тих, хто збирав ісламську шуру та проголошував від'єднання Дагестану від Росії, порушено карні справи — за фактом порушення конституційного ладу. Загалом дагестанські власті передбачають, що чисельність чеченських бойовиків, які захопили ряд сіл у республіці, становить не менше ніж 1200 чоловік. «Те, що вони оголошують, не має ніякої сили. І взагалі у нас ніхто не бачив ніякої шури», — так Масаєв пояснив ситуацію, що склалася у прикордонних із Чечнею районах Дагестану. Він упевнений, що конфлікт, який спалахнув у кількох дагестанських селах (а їх усього нараховується понад три тисячі), вдасться вирішити найближчим часом. Зокрема, в Цумадінському районі бойовиків уже немає, на кордоні встановлено російський прапор, ситуація, за інформацією начальника прес-служби дагестанського МВС, перебуває повністю під контролем.
У Москві дагестанські події сприймають неоднозначно. Наприклад, чимало членів Ради Федерації російського парламенту поки що не впевнені, що необхідно скликати позачергову сесію у зв'язку з ситуацією на Північному Кавказі. Занепокоєність висловили Сполучені Штати — держдепартамент виступив із заявою, в якій говорить про збільшення озброєних зіткнень і в якій засуджує озброєні чеченські угруповання за дії проти законної влади та цивільного населення.
Шура, тим часом, поки що не має наміру здавати зброю. На засіданні в Ботліхському районі вона, за повідомленням Інтерфаксу, надала чеченському польовому командиру Шамілю Басаєву повноважень військового керівника силами моджахедів — «на період до повного вигнання кафірів (невірних — Ред .) зі священної дагестанської землі». На тому ж засіданні шура ухвалила рішення про арешт голови Держради Магомедалі Магомедова — «зрадника справи мусульман і релігії великого Аллаха». У «священній війні» бойовики, за даними МВС Дагестану, втратили вчора 44 особи, ще 80 було поранено.