Колегія облдержадміністрації Донеччини обговорила хід виконання програми соціально-економічного розвитку області. За словами першого заступника губернатора А. Близнюка, загалом не вдалося зупинити падіння виробництва. Якщо програмою планувалося досягти зростання рівня виробництва на 1,8%, то фактично на таку цифру допущено спад. Найбільше скорочення обсягів виробництва спостерігається в Слов'янську, Костянтинівці, Угледарі, Дебальцеві. На колегії було наведено і такий факт: у першому півріччі майже половина підприємств області працювала зі збитками, загальна сума яких перевищила величину прибутку, одержаного рентабельними підприємствами. Назвати подібний розвиток подій в економіці області помилками окремих керівників було б неправильно. Причина глибша: витратні зусилля Кабміну В. Пуствойтенка насправді виявилися лише декларацією і благими побажаннями для промисловості Донеччини, що опинилася в епіцентрі економічної кризи.
Пальне третього тисячоліття... з ріпаку!
ВАТ «Барва» виготовило в Івано- Франківську в 1996 р. понад 0,5 т біодизельного пального, яке відправили на випробування до столичної Академії аграрних наук.
Експлуатація техніки на цьому виді палива дала позитивні результати. Підприємство за результатами експерименту розробило технологічний регламент виробництва метилових ефірів ріпакової олії. І цим усе завершилося, хоча напрацювання ВАТ «Барва» і досвід інших країн переконують у важливості такого виробництва.
Німеччина в 1998 р. виробила близько 1 млн. тонн біопалива, орендуючи площі під ріпак навіть у деяких країнах СНД. В Бразилії щорічно використовуються технічні спирти як пальне для автомобілів обсягом 1,2 млн. т. Обидва види альтернативного палива є доступними для виробництва й використання в Україні.
Поєднавши зусилля науковців та аграрників, можна налагодити масове виробництво, а не чекати чергової кризи з бензином і дизпаливом.
Ощадбанк чекає на нового голову
Найближчими днями буде вирішено питання про призначення нового голови наглядової ради ВАТ Ощадбанк, повідомляє Інтерфакс- Україна. Міністр фінансів Ігор Мітюков відмовився назвати можливу кандидатуру на цю посаду, додавши тільки, що він сам «поки що» залишається заступником глави наглядової ради Ощадбанку.
Як повідомлялося, прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко постановою уряду від 24 липня був звільнений із посади голови наглядової ради Ощадбанку.
Раніше ряд народних депутатів піддали гострій критиці той факт, що В.Пустовойтенко очолює низку державних і громадських структур, зокрема, є президентом Федерації футболу, главою НДП, співголовою Всеукраїнського об'єднання демократичних сил «Злагода», а також головою Ради глав уряду СНД.
Новий господар «Херсоннафтопереробки»
Національне агентство з управління державними корпоративними правами за підсумками конкурсу надало право особи, уповноваженої управляти 56,01% акцій заводу «Херсоннафтопереробка», що є у державній власності, торговому дому «Укрнафтопродукт», засновником якого є холдингова компанія, що займається збутом нафтопродуктів й об'єднує у своєму статутному фонді неприватизовані пакети акцій колишніх обласних державних паливно- збутових підприємств, повідомляє Інфобанк.
Переможець конкурсу повинен забезпечити на Херсонському НПЗ переробку давальницької нафти в обсягах не менш як 1,8 мільйона тонн на рік, досягти обсягів продажу продукції не менш ніж на 100 мільйонів гривень за рік, рентабельності виробництва не менш ніж 2,9%. Окрім того, забезпечити збільшення статутного фонду ВАТ «Херсоннафтопереробка» на суму індексації його основних фондів, забезпечити страхування ризиків, пов'язаних з невиконанням ним завдань з управління державними корпоративними правами.
Квоти для олії
Президент України підписав закон, який встановлює квоти на безмитне ввезення олiї у 1999 роцi. Згiдно з указом, квота на ввезення в Україну соняшникової нерафінованої (сирої) олії встановлена в обсязi 100 тисяч тонн, соєвої нерафінованої (сирої) олії — 20 тисяч тонн. На ці різновиди олії, що ввозяться в межах цих обсягів, до 1 жовтня 1999 року встановлюється нульова ставка ввізного мита, повідомляє Інфобанк.
Окрім того, при ввезенні у 1999 році сирої соняшникової чи соєвої олії в межах встановлених обсягів імпортер має право на відтермінування сплати податку на додану вартість на 30 днів, використовуючи вексельну форму оплати. Указ забороняє реекспорт олії, ввезеної в Україну в межах встановлених обсягів, та звiльняє вiд обов'язкової сертифiкацiї олiю, що ввозиться до 1 жовтня як сировина для переробки на визначених Комітетом харчової промисловості України підприємствах.
Експорт зерна зріс. На відміну від борошна...
Згідно з даними Держкомстату, загальний експорт основних зернових і зернобобових культур (пшениці, ячменю, кукурудзи і гороху) в 1998/99 рр. перевищив 5,5 млн. т, що більше ніж у два рази вище за показник 1997/98 рр. — 2,54 млн. т. За липень 1998 р. — червень 1999 р. було вивезено: пшениці — 4296 тис. т (1997/98 рр. — 1450 тис. т).
Експортувалося передусім кормове зерно, основними покупцями якого були країни Близького Сходу, Північної Африки, а також Північна Корея. Горох постачався, головним чином, на південь Європи, в Іспанію та Італію.
Значне зростання експорту зернових з України пояснюється декількома причинами: зниженням платоспроможного попиту на кормові зернові на внутрішньому ринку країни, низькими цінами на зерно на початку 1998/99 рр., а також більшою привабливістю експортних операцій порівняно із продажем на внутрішній ринок.
У той же час експорт борошна з України в липні—червні 1998/99 рр. знизився більше ніж у 3,5 рази. Основними покупцями українського борошна залишалися Туркменістан, Білорусь, Росія.
На 1999/2000 рр. Українська аграрна біржа прогнозує зниження обсягів загального експорту зернових з України.