Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Поганий той генерал, що не хоче бути митником

28 липня, 1999 - 00:00

Як заявив начальник прес-центру ДМСУ Олексій Старостін, молодого 33-рiчного генерала, який, вочевидь, комусь заважав, найвірогідніше просто «підставили». За його словами, підтвердженням цієї версії є те, що інформація на нього в німецьких правоохоронних органах була «екстремального характеру». Українські митники навіть надіслали тоді неофіційний запит в іноземну прокуратуру, проте відповіді щодо причин арешту не отримали. Окрім того, вважає О. Старостін, якби Чернишов справді займався контрабандою, то наші силові структури виявили б це і вдома.

«Система Державної митної служби досить жорстка, — запевнили кореспондента «Дня» у прес-центрі. — У нинішньому році за порушення правил митного оформлення та трудової дисципліни було звільнено близько 20 службовцiв, однак жоден випадок не пов'язаний з корупцією». (До речі, підставами для відставки держслужбовця О. Чернишова з посади начальника Волинської митниці з 15 червня цього року згідно з наказом стали: «повідомлення Міністерства закордонних справ і пояснення Чернишова О.В.». — Ред. ).

Як стверджує О. Старостін, Волинська митниця одна з небагатьох, очолювана свого часу О. Чернишовим, «відшукала» пiд час митного оформлення минулої осені два ешелони з «нічийним» паливом. За повідомленням нинішнього начальника цієї митниці С. Войтюка, діяльність вантажного митного комплексу «Автопорт-Ягодин», де нині трудиться О. Чернишов, кардинально покращено. Так, цивільну охорону тут замінено цілодобовою митною вартою та чергуванням кінологів, робочі місця комп'ютеризованi та з'єднанi з центральним сервером, організовано окрему смугу для транспорту, що рухається за межі митної території України без вантажу.

ДО РЕЧІ

За даними головного бухгалтера Державної митної служби Марії ОКОЛIТИ, з 1995 року діє вертикальна централізована система розрахунків з бюджетом через Національний банк України, що забезпечує постійне зростання митних платежів. Приміром, якщо в 1994 році митна служба перерахувала 67,7 млн. грн., а у 1995-му — 340 млн. грн., то вже у 1996 році до бюджету надійшов 1, 249 млрд. грн., а у 1998-му — 3,1 млрд. грн. На 5 травня поточного року митницями країни перераховано до бюджету 1, 54 млрд. грн.

Олександр ФАНДЄЄВ, «День»
Газета: 
Рубрика: