Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Француз подав в суд на Україну

23 липня, 1999 - 00:00

В історії французької Феміди, схоже, відкривається нова глава, повідомляють російські «Новые Вести». Паризький трибунал приступив до розгляду клопотання французького покрівельника Даніеля N., котрий подав до суду на Україну.

Він переконаний у тому, що рак щитовидної залози, який було виявлено у нього 1994 року, є наслідком Чорнобильської катастрофи. Даніель доводить це за допомогою різних медичних аналізів та експертних висновків. Покрівельник, котрий проживає в Шампані, здійснив у серпні 1986 року фатальну поїздку до австрійської провінції Тіроль, де на той час була висока радіація після чорнобильського викиду. Страшна хвороба цілком зламала його особисте життя, підкреслює адвокат Даніеля метр Емманюель Людо. Покрівельник практично не може більше працювати.

Як повідомив кореспонденту Олександрові МІХЕЛЬСОНУ начальник Управління радіаційного захисту населення й поводження з радіоактивними відходами МінЧС України Леонід Табачний, загалом можливості захворювання будь-якого жителя Європи внаслідок Чорнобильської катастрофи не можна виключати. Щоправда, й довести, що саме Чорнобиль є причиною, надто важко.

А ось конкретно з паном французьким покрівельником український фахівець не згоден. Хоча забруднення в Австрії, та й у Франції, було й залишається доволі високе, але це стосується лише деяких радіоактивних ізотопів (наприклад, цезія-137). Однак рак щитовидної залози, стверджує Л. Табачний, може бути викликаний виключно ізотопами йоду, які «витісняють» необхідний цьому органові нерадіоактивний йод. Найтриваліший період напіврозпаду йоду-131 — 8 днів. Тому француз, котрий приїхав до Тіроля через три місяці після Чорнобиля, напевно, не міг отримати там небезпечну дозу цих радіонуклідів. На відміну, додамо від редакції, від нас, котрі жили в квітні — травні 86-го й мешкають нині по сусідству з Чорнобильською АЕС і, звичайно, навіть не подумували про те, щоб подати до суду на рідний уряд.

Газета: 
Рубрика: