Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи відбудеться новий алюмінієвий шлях?

Уряд Пустовойтенка звинувачується у змові, спрямованій на знищення Миколаївського глиноземного
1 липня, 1999 - 00:00

Обурені цим рішенням, народні депутати, котрі увійшли до складу слідчої комісії по МГЗ, підготували депутатський запит: чому було проігноровано рішення Верховної Ради, що забороняло будь- які дії по МГЗ до доповіді комісії, чому уряд проігнорував закон про господарські товариства, що дозволяє знімати голову правління АТ тільки рішенням загальних зборів?

Тим часом Миколаївський глиноземний виставив біля Верховної Ради пікети з вимогою повернути В. Мєшина, а на самому підприємстві з ранку відбувся мітинг, де із звинувачувальною промовою виступив сам опальний директор.

Як повідомили «Дню» в представництві МГЗ у Києві, Віталій Мєшин за допомогою вірних йому людей у вівторок, о другій годині ночі, революційним шляхом тимчасово повернув собі кабінет і директорське крісло.

Що стосується його візаві, то, як повідомляє Інтерфакс- Україна, Микола Набока працював до останнього часу генеральним директором гірничо- збагачувального комбінату в Казахстані. Як сказали пікетники, після приходу на завод він одразу ж змінив охорону і секретарку, видав наказ, спрямований на скорочення соціальної сфери. Зрозуміло, що пікетуючі заводчани на боці старого директора.

Судячи з усього їм вдалося схилити на свій бік і декого в парламенті. Голова ВР Олександр Ткаченко пообіцяв їм, що доручить Генпрокуратурі опротестувати наказ Нацагентства з держкорпоративних прав стосовно В. Мєшина. Цікаву заяву надіслала в «День» група народних депутатів на чолі з членом слідчої комісії по МГЗ Ігорем Квятковським. У ній, зокрема, наводяться дані про те, що п. Набока тісно пов'язаний із міжнародною корпорацією Trans World Group. Як говориться у заяві, напередодні прийняття рішення про призначення М. Набоки, прем'єр Валерій Пустовойтенко зустрічався з Борисом Березовським і представником цієї корпорації Дмитром Басовим. Як вказують автори, призначення М.Набоки є прямим свідченням участі уряду В. Пустовойтенка у змові зі скандально відомими політиками і фірмами в здійсненні антидержавної політики знищення вітчизняного виробництва.

Віце-президент російського алюмінієвого гіганта «Сибалко» Герман Ткаченко заявив «Дню» з цього приводу наступне: «Набока — представник менеджерської команди TWG. Якщо рішення набуде чинності, все управління заводом, а отже, всі фінансові потоки, будуть підпорядковані інтересам цього горезвісного у Росії і Казахстані угруповання. Керівника TWG Лева Чорного, як відомо, називають гаманцем Бориса Березовського».

Микола Набока не намагається спростувати свої зв'язки із TWG. У інтерв'ю «Українським новинам» він заявив: «Я привіз пропозиції (від покупців), які покривають дворічну виробничу програму цього заводу, при цьому на кращих умовах оплати, за більш високою ціною. Красноярський алюмінієвий завод (перебуває під патронатом Л. Чорного. — Ред. ) швидше за все стане нашим партнером».

«На цьому ринку не можна не рахуватися із транснаціональними алюмінієвими корпораціями, інакше можна опинитися в такому ж бойкоті, як було 1997 року. Ми зможемо порозумітися, й інтереси нашого підприємства ніяк не постраждають», — вважає М. Набока.

За словами голови правління акціонерного товариства «Трудовий колектив МГЗ» (управляє 26,4% статутного фонду МГЗ) Володимира Новожилова, працівники МГЗ розцінюють звільнення Мешина як передачу МГЗ в управління TWG (1998 року їй належав контрольний пакет акцій Донського ГЗК, яким керував А.Набока — «Українські новини»).

Однак, на думку міністра промислової політики Василя Гуреєва, звільнення Мешина не пов'язано зі спробами TWG управляти Миколаївським заводом. «Я не пов'язую призначення нового керівника з приходом компанії TWG», — сказав Гуреєв «Українським новинам».

Вiталiй КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: