Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Німецький молоток»

Забито перший цвях в провінційну українську жадiбність
24 червня, 1999 - 00:00

За п'ять років існування поріднених зв'язків між Каневом та Фірзеном (земля Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина) жителі українського містечка одержали з-за кордону гуманітарної допомоги більше як на 5 млн. дойчмарок. Однак, як повідомив представник міста Фірзена в Каневі Олександр Апальков, окрім звинувачень у несправедливому розподілі дарунків та вимог «мало, дайте ще!», німці за цей час майже нічого не чули.

Проект «Канівські столяри» має на метi поставити з голови на ноги уявлення українців про німецьку допомогу. Планується, що кожен зі столярів після закінчення навчання створить невелику приватну деревообробну фірму, до якої ввійде 5 — 7 осіб із числа безробітних.

Участь у проекті всесвітньо відомих фірм «Баєр» та «Тіссен-Крупп-Сталь», які постачили верстати та обладнання; Міністерства праці ФРН, яке взяло на себе основні видатки для фінансування навчання українських столярів у Німеччині та Україні; зрештою, активність членів об'єднання «Друзі Канева» (Фірзен), пильне зацікавлення проектом із боку Посольства ФРН в Україні та особисто посла пана Ебергарда Гайкена — є гарантом того, що справу буде доведено до логічного кінця.

Очевидно, в «корабля», пущеного сьогодні на воду, попереду нелегкий фарватер. На думку Олександра Апалькова, «німцям іще доведеться зустрітися і з нашою твердолобістю, і з лінощами, і з відвертою корупцією. Так, першого цвяха вони забили. Проте скільки попереду «цвяхів» дещо іншого гатунку, ніхто не знає. Суперсучасним обладнанням, його потенційними можливостями вже зацікавилися деякі впливові посадовці. Досі вдавалося убезпечити проект від посягань. Як буде далі, спрогнозувати важко».

Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: