Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Найбільше підприємство країни повернули в держуправління. Чи на користь?

16 червня, 1999 - 00:00

«Державний пакет поблукав-поблукав і знову опинився в нас, але за цей час підприємство нагромадило ще більшу кількість збитків», — повідомив Українським новинам міністр промислової політики Василь Гуреєв. За його словами, за час управління державним пакетом Миколаївською обласною адміністрацією МГЗ збільшив збитки на 20 млн. гривень. «Ми виправимо там ситуацію», — сказав В.Гуреєв.

Те, що відбулося, стало черговим «етапом» у низці скандалів навколо приватизації Миколаївського глиноземного заводу. Йому передували кілька разів змінюваний протягом останніх чотирьох років план розміщення акцій ВАТ «МГЗ», проекти передачі держпакета в управління різним структурам, перевірки різних комісій, припинення 1998 року приватизації Верховною Радою, кримінальні справи щодо керівників заводу.

В травні нинішнього року приватизація МГЗ знову стала предметом обговорення в парламенті. В результаті створено комісію з перевірки приватизації МГЗ, до якої увійшли 5 депутатів від фракції КПУ, 2 — від НДП і по одному — від інших фракцій (всього 20 осіб). Розпочати роботу комісія повинна була 10 червня, однак тепер початок роботи перенесено на 22.

До звіту депутатської слідчої комісії приватизацію заводу припинено. За цього самі депутати, схоже, сумніваються в доцільності масштабної перевірки: «В приватизації Миколаївського глиноземного заводу існує лише один пункт, який не було перевірено — викуп керівництвом підприємства пакета акцій МГЗ за пільговою передплатою за кредит у розмірі 500 тисяч доларів із рахунків, відкритих за кордоном», — заявив голова спеціальної контрольної комісії ВР із питань приватизації Олександр Рябченко. Однак на підприємстві ставлять під сумнів необхідність цієї перевірки.

Обставини отримання кредиту вже розглядаються правоохоронними органами в рамках слідства, що ведеться. А гендиректор МГЗ Віталій Мєшин в інтерв'ю кореспонденту «Дня» зазначив, що законність отримання кредиту офіційно підтверджено Національним банком України й Першим українським міжнародним банком, що надав кредитну лінію. Рахунки за кордоном, за його словами, не відкривалися зовсім.

Говорить заступник гендиректора МГЗ Олександр Агеєв: «Про приїзд комісії можна сказати тільки одне: неодноразово перевіряли наш завод, матеріали дійшли до Генпрокуратури, де однозначно зробили висновок, що порушень на МГЗ немає. То які ж можуть бути ще перевірки?». Він повідомив кореспонденту «Дня», що лише торік на заводі різними органами було проведено 39 перевірок.

«Аморальними» назвав прийняті ВР і КМ документи, що стосуються МГЗ, генеральний директор заводу Віталій Мєшин. «Це компрометує державу. Так робити не можна. Адже затверджено план розміщення акцій. Уже оголошено конкурс. За всім цим — «хитра» стратегія, спрямована проти лінії, що проводиться менеджментом заводу. 50% акцій — лише перший крок. Потім піде втручання в управління заводом. Мета — отримати контроль над ним не києм, то палицею. Моя думка: не варто міняти лінію на приватизацію. Не варто будувати якісь ілюзії щодо згаданих компаній «TWC» і «Сибірський алюміній». Вони перетворять наше підприємство на сировинний додаток чужого алюмінієвого заводу».

Данило КЛЯХІН, «День»
Газета: 
Рубрика: