Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

27 травня, 1999 - 00:00

Кабмін встановив мінімальні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби вітчизняного й імпортного виробництва.

Згідно з підрахунками Держспецмонополії, мінімальна відпускна ціна пляшки лікеро-горілчаних виробів ємністю 0,5 літра після того, як постанова набере чинності, має становити 2,75 грн., а мінімальна роздрібна — 3,3 грн. У Держспецмонополії стверджують, що мінімальні роздрібно- відпускні ціни на горілку вітчизняного виробництва визначено шляхом аналізу рівня цін на найбільш масові види горілки, зокрема «Російську» і «Столичну», підприємств концерну «Укрспирт».

У постанові зазначається, що ці заходи запроваджено «з метою забезпечення надходжень грошових коштів до держбюджету, а також для захисту вітчизняних товаровиробників». Як повідомило агентству Інтерфакс-Україна інформоване джерело в уряді, Мінекономіки виступило проти прийняття цієї постанови, оскільки, за даними міністерства, встановлення мінімальних цін на лікеро-горілчані вироби спричинить значне підвищення цін на цю продукцію.

Векселі виконавчої вертикалі

Постановою Кабміну затверджено Порядок випуску та обігу векселів Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій. Дані векселі випускаються виключно для погашення заборгованості винятково установ і організацій, що фінансуються з бюджетів названих виконавчих структур, повідомляє УНІАН.

Векселі видаватимуться згідно з принципами бюджетного фінансування (на підставі розписів доходів і видатків, складених на основі зведених кошторисів, що подаються головними розпорядниками бюджетних коштів).

Видача векселів першому векселетримачу (відповідній бюджетній організації чи установі) відображатиметься у звітності як здійснення видатків відповідним розпорядникам бюджетних коштів у межах запланованих асигнувань. З метою обмеження випуску векселів обсягом недоїмки з платежів до місцевих бюджетів введено норму щодо погашення векселів лише при сплаті ними податків до місцевого бюджету. Це дозволить проводити розрахунки із заборгованості без використання «живих» грошей.

«Аудіотекст» — послуга недешева

Встановлені провайдерами тарифи на «послугу 900» («аудіотекст») нині дуже високі. Так вважає начальник відділу маркетингу та впровадження нових послуг «Укртелекому» Анатолій Пахнюк. За словами президента Української асоціації операторів зв'язку «Телас» Олега Проживальського, при впровадженні «послуги-900» було допущено помилку: не встановили єдину тарифну мережу для всіх її провайдерів. Він підкреслив, що не всі провайдери «серйозно поставилися» до надання послуги «аудіотекст» — «багато розважальних, мало інформаційних», повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Послуга «аудіотекст» платна. Нині тарифи встановлюються провайдером (усього в Україні їх сім). Доступ до послуги здійснюється телефонним набором 8-900 — номер провайдера. Зараз оператор мережі міжміського та міжнародного зв'язку розробив єдину шкалу тарифних зон, яку після узгодження з усіма провайдерами буде передано до Держкомітету зв'язку та інформатизації. Залежно від зони вартість хвилини розмови буде коливатися від 0,22 коп. в 0-й зоні до 8 грн. у 9 – й без урахування ПДВ.

Паладій дорожчає. «Винні» автомобілі

340 кг золота, 700 кг срібла, 16 кг платини і 3 кг паладію — стільки банківських металів продав своїм клієнтам за останні півроку АБ «Правекс-Банк», єдина в банківській сфері України фінансово-кредитна установа, що здійснює такі операції. Найдорожчий у цьому ряді — паладій — $12 за 1 грам. Попри це, він знову помітно подорожчає, вважають експерти банку.

За словами директора департаменту з банківських металів, провідного експерта «Правекс-Банку» Юрія Топтигіна, інвестиції в паладій приносять протягом останніх трьох років близько 10-12% щорічно. До кінця року прогнозується збільшення ціни приблизно на 15%.

Таких темпів подорожчання не знає ні золото, ні будь-який інший дорогоцінний метал. Багато в чому це пов'язують зі стрімким зростанням автомобільного парку Європи і збільшенням кількості країн- учасниць ЄС.

Нове законодавство ЄС із охорони довкiлля забороняє експлуатацію автомобілів без каталізаторів для вихлопних газів. А каталізатори, як відомо, неможливі без використання паладію.

Гроші для пересіву

Міністерство агропромислового комплексу звернулося до уряду з проханням виділити 91,5 млн. гривень із резервного фонду для ліквідації наслідків травневих заморозків. У разі надання грошей їх передбачається використати на закупівлю палива, посівного матеріалу, засобів захисту рослин, повідомляють Українські новини. Через заморозки у травні в Україні пошкоджено 1036 тис. га площ (10-12%) і загинуло 459 тис. га посівів. За попередніми даними, збитки від заморозків оцінюються у 262,9 млн. гривень. Сільгосппідприємства пересівають пошкоджені внаслідок травневих заморозків площі пізніми зерновими та круп'яними культурами.

Газета: 
Рубрика: