Чи підтримуєте ви недавню заяву міністра закордонних справ Великої Британії про можливість початку наземної операції НАТО в Югославії?
Дімітріс КОНТУМАС, посол Греції в Україні:
— Звичайно, Грецію, балканську країну, дуже хвилює стан справ у Югославії. І ми не хочемо продовжувати кровопролиття в цій країні, не хочемо, аби там з'являлися нові й нові жертви. Ми — проти наземного втручання. Я впевнений, що в цій позиції Греція не поодинока. Проти введення наземних військ виступає німецький канцлер Герхард Шрьодер, італійський парламент попросив НАТО призупинити на 48 годин авіаудари — для віднайдення рішення дипломатичними зусиллями. Також Греція, як і Україна, має бажання взяти участь у миротворчих операціях у Косово.
Антеро ІНКАРІ, радник посольства Фінляндії в Україні:
— Поки що я не можу висловити офіційної позиції Гельсінки щодо наземного втручання в Косово. Звичайно, Фінляндія зацікавлена, щоб до цього регіону повернувся мир. Для цього потрібен комплексний план довготривалого мирного розв'язання в усьому південно-східному регіоні Європи. Вагомий внесок тут має зробити Європейський Союз. Зокрема Фінляндія, яка не входить до НАТО, але є членом ЄС, має відіграти в мирному врегулюванні важливу роль. Тим більше, що з 1 липня Гельсінки перебирає головування в ЄС.
Загалом позицію Фінляндії викладено в заяві уряду, де зазначено: «Ключ до припинення насильства лежить у руках белградських лідерів та їхнього прийняття принципів, запропонованих міжнародною спільнотою».