Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

22 травня, 1999 - 00:00

Колектив товариства з обмеженою відповідальністю «Західпромінвест» (Львівська область) розробив бізнес- програму щодо цільового використання десяти мільйонів тонн шламів. Керівництво товариства повернуло до життя Червоноградську центральну збагачувальну фабрику з їх переробки. Інвестори почали фінансувати роботу фабрики. За словами генерального директора ТОВ «Західпромінвест», секретаря постійної депутатської Комісії обласної ради з питань промисловості та паливно-енергетичного комплексу Петра Мельника, фабрика вирішує одразу два завдання — дає з відходів вуглевидобутку паливо, тобто практично втілює в життя концепцію незалежності енергетичної України, відповідну основну продукцію, податки до бюджету та робочі місця. Водночас вирішуються проблеми екології, адже в шламових відходах є шкідливі метали та інші елементи, які, потрапивши до грунтових вод, можуть завдати багато лиха людині. Віталій ЛЮБАРЕЦЬКИЙ

Травень — гаряча пора для мігрантів і контрабанди

Українські прикордонники вважають, що в травні у зв'язку з поліпшенням погодних умов злочинні угруповання намагатимуться використати державний кордон для переправляння мігрантів до країн Західної Європи із не меншою інтенсивністю. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі Прикордонних військ, у квітні затримано 1853 порушників кордону. Серед них переважають громадяни із Середнього та Ближнього Сходу (34%), Південно-Східної Азії (39%) й Африки (3%). 7 одиниць зброї, 85 штук боєприпасів, товарів на загальну суму понад 1,2 млн. грн. виявили й вилучили у квітні українські прикордонники в контрабандистів на об'їзних маршрутах і пунктах пропуску. Покладено край спробам незаконного перевезення через кордон понад 9,6 тис. літрів вино-горілчаних виробів, 225,4 тис. пачок сигарет, 31 тонну сільгосппродуктів, 42 тонни паливно-мастильних матеріалів. Більше ніж 60% спроб незаконного переміщення вантажу здійснювалися за пунктами пропуску. Основними напрямами контрабанди товарів і сировини залишаються українсько-російська (36%), українсько-молдавська (29%), україсько-польська (18%) ділянки кордону. У квітні нинішнього року через державний кордон пропущено в установленому порядку 3,5 млн. осіб і понад 800 тис. одиниць транспортних засобів.

Запоріжжя не погоджується з бюджетом

«Втрати скарбниці міста Запоріжжя порівняно з минулим роком становлять 43,8 млн. гривень, що загрожує всім нам катастрофою. Запорізьку область і місто пограбували, — сказав заступник міського голови Олександр Сін на засіданні виконкому з обговорення бюджету на 1999 рік. — Цікаво, що в той час, коли Запоріжжя опиняється на краю фінансової прірви, Києву збільшують бюджет на 200 млн. гривень. І це тим більш образливо, що Запорізька область як була, так і залишається грошовим донором». З питань бюджету на поточний рік на засіданні міськвиконкому виступили майже всі присутні. І всі вони висловили негативне ставлення до ситуації, що склалася. Міський голова Олександр Головко зазначив, що становище надто складне і доведеться працювати в аварійному режимі, підкресливши, що «нам треба вимагати те, що нам обіцяли». Виконком вирішив, що такий бюджет доцільно в найближчі два місяці не приймати. Спільно з обладміністрацією готується звернення до Верховної Ради про перегляд нормативів відрахувань загальнодержавних податків і зборів до місцевих бюджетів або виділення коштів на покриття касового розриву в фінансуванні потреб бюджетних установ, соцзахисту населення, роботи транспорту і підприємств житлово-комунального господарства. Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»

Закарпаття стає схожим на промкомбінат

До Закарпатської області з початку року завезено іноземної давальницької сировини на $11,3 млн. (64,2% загального обсягу імпорту), відвантажено споживачам продукції, виготовленої з цієї сировини, на $15,3 млн. (74,4% обсягу експорту). Задіяні в переробці давальницької сировини переважно підприємства машинобудівної та легкої промисловості. Інші види економічних відносин, навіть у передчутті набирання обертів спеціальною економічною зоною «Закарпаття», нидіють, як злаки в бур'янах. Обіг зовнішньої торгівлі товарами, порівняно з відповідним періодом минулого року, скоротився на 11,4% і становить $38 млн. Суб'єкти господарювання області заборгували партнерам інших країн світу 60,4 млн. гривень. І взагалі головними суб'єктами господарювання області (без сільськогосподарських і малих підприємств) за два місяці допущено 9,6 млн. грн. збитків, які, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшилися в шість разів. Василь ЗУБАЧ, «День»

Транспортники погрожують підвищенням тарифiв

Асоціація перевізників Львова повідомила вельми неприємну для багатьох мешканців міста новину — вони змушені ініціювати перегляд тарифів на пасажирські перевезення у Львові. З 40 до 60 копійок за поїздку в автобусі та з 50 до 80 копійок у маршрутних таксі. Нові тарифи ще має затвердити місцева влада. Головною причиною перевізники вважають невдалу соціальну політику нашої держави, яка щедро роздавала пільги різноманітним категоріям громадян. Причому далеко не завжди малозабезпеченим. Тільки у Львівській області пільгами на транспорті користується понад мільйон громадян, або кожен третій житель. У транспортні підприємства Львова було вкладено найбільше, з-поміж решти українських міст, приватних коштів. Як результат — містом тепер їздить понад 600 мікроавтобусів «Пежо», «Івеко» та «Газель». Придбані вони за банківські кредити, однак з поверненням кредитів фірми мають вельми серйозні проблеми. Оскільки внаслідок падіння курсу гривні подорожчали паливно-мастильні матеріали та запчастини. Про закупівлю вітчизняних ЛАЗів мова сьогодні не йде, оскільки фірми, які їх експлуатують, мають щодня 3 тисячі гривень збитків. Олександр СИРЦОВ, «День»

Буде зарплата — буде вода

Протягом 22-х годин був без води Первомайськ — друге за величиною місто Миколаївської області. Подачу води в місто перекрили працівники місцевого підприємства водогінно- каналізаційних мереж, протестуючи таким чином проти невиплати протягом 11-ти місяців заробітної плати. Як розповів кореспондентові «Дня» начальник міськводоканалу Первомайська Василь Доцу, протягом довгого часу підприємство не одержує фінансових надходжень — борг споживачів за воду нині становить 4,5 мільйона гривень (при кредиторській заборгованості 3 млн. грн., куди входять і 400 тис. грн. заборгованості із зарплат). Майже протягом року працівники водно-каналізаційного господарства не одержували зарплати, тому перекриття подачі води стало жестом відчаю. І, як виявилося, дійовим: у ситуацію втрутилися обласні власті, що надали кошти для виплати зарплати за два місяці, після чого вода в Первомайськ знову стала подаватися. Майже доба без води для міста минулася без особливих НП. При цьому В.Доцу не зміг гарантувати, що подібне не повториться надалі. Данило КЛЯХІН, «День»

Газета: 
Рубрика: