Пані та панове! Сказати про цей звук, що це був постріл стартового пістолета передвиборної (на пости й мера, й президента) гонки — не сказати нічого. Це була стартова гармата, торпеда, «Катюша», ракета «земля — повітря». Це був передстартовий грім! Почалися вселенські перегони тарганів! Усі партії «ломанулися», терміново обираючи одних лідерів, висуваючи інших тощо. Мабуть, їхня активність передалася небесам — нарешті знову потепліло. Однак з'явилися побічні ефекти. Наприклад, начинені передвиборним брудом анонімні листівки. I що конкуренти на пост мера — злодії, гади й т.ін. Хочеться їхнім авторам відповісти дитячим прислів'ям: «Хто обзивається, той сам так і називається»... Виставляємо нові лоти:
№ 1 ОБЕРИ МЕНЕ, або ІСТЕРІЯ-1 (75 у.о.)
Зовсім незрозуміло на тлі всіх цих приготувань, чому на поки що діючого Президента напала якась божевільна впевненість, яка доходить майже до істерики. У вівторок на зустрічі зі студентами та викладачами Інституту міжнародних відносин Київського університету (які в п'ятницю висунули його кандидатом), він заявив, що «буде історичний вибір України». І кого ж вона обере, на думку Леоніда Даниловича? Правильно, звичайно ж його. Йому залишилося лише голосно й радісно заспівати на мелодію давнього шлягера: «Выбери меня, выбери меня, Украина завтрашнего дня!» Й станцювати щось таке. Напевно, краще «Гопак» — національніше.
З якоюсь напівбожевільною впевненістю Президент не просто почав усіх переконувати в своїй перемозі — а навіть у перемозі вже в першому турі! Оце так! Але щоб усі інші не подумали, що це анекдот, Кучма застеріг: «Я не жартую». Репліка викликала оплески.
А то дійсно, чимало людей на тлі розваленої економіки подумають, що це розiграш, хохма. Щоб остаточно зіпсувати настрій тим, хто не одержує зарплату та пенсії. Але ми, звичайно, віримо Леоніду Даниловичу, що це не жарт. Усе це навіть дуже серйозно. Навіть з медичної точки зору.
№ 2 НОВИЙ ХРЕСТОВИЙ ПОХІД ДВОХ ОМЕЛЬЧЕНКІВ, або ІСТЕРІЯ-2 (67 у.о.)
На тій самій пам'ятній зустрічі на запитання студентів «Кого б ви хотіли бачити наступним мером?» Кучма, як фокусник, відійшовши в бік і демонструючи главу міськадміністрації, грайливо зазначив: «Хотів би бачити того, кого бачите й ви».
Проте чи настільки вже відданний Леоніду Даниловичу Олександр Олександрович, який стоїть за його спиною? Адже лише в понеділок інший Омельченко — Григорій, невтомний борець з мафією (він навіть входить до депутатської групи з лаконічною назвою «Антимафія»), — заявив, що зняв свою кандидатуру на пост мера на прохання свого однофамільця й, більш того, став його довіреною особою, оскільки їх об'єднало в програмах те, що треба йти під «загальнополітичним гаслом обрання нового українського президента».
Олександр Олександрович, що ж це таке. А патрон? Чи на передвиборній війні патронів не рахують?
Мало того, Г. Омельченко повідомив (а йому як особі довіреній, начебто, можна довіряти), що Олександр Олександрович розуміє ризик, але готовий разом з ним «нести цей хрест до кінця». Тобто від хреста, який ніс iз Леонідом Даниловичем, він готовий перейти до хреста, який несе Григорій Омелянович. Словом, зміна хрестів. І з Богом — до нових досягнень!
№ 3МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПОПЕРЕДЖАЄ ВОСТАННЄ ( 43 у.о.)
Не подумайте, я теж проти паління. От випити — інша річ. А пустощі з димом не схвалюю. І душею я начебто підтримую антинікотинову акцію «Ні — дитячому та підлітковому палінню», що відбулася в середу в Харкові.
Головна мета заходу — переконати дітлахів і молодь уберегтися від цієї шкідливої звички. Але якими гаслами до цього закликають організатори. Вслухайтеся в їхню епічну простоту: «Палити? На це немає часу!», «Палити? Хіба це цікаво!»
Спочатку мене навіть налякав відвертий дебілізм закликів. Усе одно що запитувати: «Пити? Та кому це треба», «Їсти? Нісенітниця», «Займатися коханням? Краще збирайте марки»...
А потім я розгледів один нюанс. Виявляється, акцію проти паління проводять... компанії, що випускають цигарки: «Філіпп Морріс» та Харківська тютюнова фабрика. Тому й вражає дотепність відозв. До того ж на 12 тисячах плакатах та 60 рекламних щитах вони закликають відкласти прийняття рішення про паління до повноліття. А що ж далі? Після 18 рокiв здоровий спосіб життя вже не є актуальним?
Не вірте, люди, «Моррісу» й Харківській тютюновій фабриці! Після 18 рокiв куріння теж не приносить користі. Інша річ — коньячок. Для дому, для сім'ї.