У Львові офіційно розпочало життя мистецтво графіті. Уперше з благословення головного художника міста Володимира Сколоздри та молодіжного об'єднання «Брама» львівські та луцькі райтери — митці графіті — розмалювали 36 метрів глухої бетонної стіни навколо дитячого майданчика на вулиці Конопницької. На них упродовж дванадцяти годин пішло 60 балонів нітроемалі, 14 кольорових відтінків і 10 основних тонів із власних райтерських запасів та завдяки фірмі «Invar».
Ідея офіційно оживляти написами та малюнками глухі закутки міста виникла у львівського гурту «Spagetto cru» (п'ять чоловік) уже давно. Проте якось не випадало її зреалізувати. Натомість райтери виходили «на роботу» вночі і, виставляючи «шухер», залишали після себе в темних закапелках новобудов яскраві малюнки. Всупереч ненормативній лексиці, якою переважно рясніють будь-які глухі стіни, тут ішлося про щирий сплеск душі, втілення думки, художній відбиток нашої реальності.
Як розповіли кореспондентові «Дня» учасники події Compromiss (Дмитро) та Fresh (Андрій), майже місяць вони витратили, щоби спробувати малювати офіційно. А остаточно надихнув звернутися до влади приклад луцьких однодумців, де мер Луцька не тільки допомагає райтерам фарбою, а й залучає їх до оформлення міста. До слова, нині тамтешні популяризатори графіті СIК i Вася готують логотип Луцька, що розміститься на бетонній стіні на одній iз автотрас при в'їзді в місто.
«Наше мистецтво полягає в готуванні попередніх ескізів, — кажуть учасники події, — у доборі кольорів та відповідної насадки до балончиків із фарбами, у вмінні проконтролювати ширину струменя фарби. Помилки не може бути, інакше потрібна нова стіна і малювання все від початку».
Мистецтво графіті, виникнувши в 70-х роках у Нью-Йорку, якийсь час завдавало клопоту тамтешнiї поліції. Навіть були утворені спецвідділи, які вивчали стилі написів та малюнків і завдяки цьому виловлювали «хуліганів». Такий стан справ змусив шанувальників графіті брати псевдоніми, що відтоді стало одним із правил їхнього неписаного «кодексу честі». Проте часи змінилися, і нині майстрів графіті залучено до оформлення міст, вони викликають значне зацікавлення у виставкових залах. Тепер мистецтво графіті приживається і в Україні. Як свідчать учасники акції, їхні однодумці є і в інших містах, зокрема в Києві, Харкові, Ужгороді та Чернігові.