Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Піврічна «розминка» завершилася... робочою зустріччю

30 квітня, 1999 - 00:00

— Якщо за місяць не діятиме чітка й ефективна система моніторингу — більше сюди не приходьте! — по-батьківському суворо попередив своїх підлеглих заступник міністра Мінекобезпеки Анатолій Яцик під час міжнародної робочої зустрічі з транскордонного моніторингу та оцінки якості води річок Уж, Латориця та Західний Буг. — Реалізація проекту TACIS, — наголосив він, — розпочалась 1 листопада 1998 року, і що ми нині бачимо? Немає ні грошей, ні проекту.

Згодом пан Яцик уточнив, що є 2 млн. екю, достатній науковий потенціал, а на листопад 2000 року мають бути й результати.

Спеціалісти природоохоронних організацій України, Словаччини, Білорусі, Польщі, Німеччини, Нідерландів, представники TACIS, ЄС, Держводгоспу, Гідромету та МОЗ обговорили проблеми співпраці між прибережними країнами — господарями рік. Рятувати «міждержавні» ріки екологи будуть разом, для чого планується створити єдиний банк даних про джерела забруднення, виробити систему міжнародного контролю та регулювання.

Можливо, проект допоможе вирішити й інші проблеми.

— Ми роками б'ємося над створенням життєво необхідного центру прогнозування та попередження екокатастроф у притоках Дунаю та в басейні Тиси, — зазначив начальник облуправління екобезпеки Закарпаття Іван Негря, — та все марно.

На думку його колеги із Львівської області Зіновія Древляка, одна з причин «пробуксовування» екологічних проектів — дублювання діяльності у сфері екобезпеки багатьма відомствами.

Олександр ФАНДЄЄВ, «День»
Газета: