Головний російський продавець озброєнь — «Росвооружение» — збирається відкрити своє представництво в Україні.
В свою чергу, аналогічну можливість у Москві матиме й українська держкомпанія «Укрспецескорт». За словами керівника «Росвооружения» Григорія Рапоти, цей крок має сприяти врегулюванню взаємин між українськими та російськими продавцями мілітарного товару.
Конкуренція між Україною, Росією та Білоруссю на світових ринках має об'єктивний характер і викликана схожою структурою військово- промислових комплексів та великою кількістю однакових зразків озброєння, яким оснащені армії трьох слов'янських держав, — пояснював ІТАР-ТАСС гендиректор «Росвооружения» Григорій Рапота. Проте надалі, за його словами, Росія планує співпрацювати з Україною у справі модернізації озброєнь колишнього СРСР.
Показово, що декілька тижнів тому на міжнародній виставці озброєнь в Абу-Дабі генерали з Москви категорично стверджували, що позаяк у колишньому СРСР без участі російських підприємств нічого не виробляли, то тепер без Росії ніхто не має права цю зброю модернізувати. Такий підхід викликав здивування й роздратування Києва.
Очікуваний обмін представництвами «Росвооружения» та «Укрспецескорту», з одного боку, можна оцінювати як спробу примирення. З іншого — як прагматичне рішення, скероване на активізацію контактів безпосередньо з українськими виробниками в сфері ВПК і поновлення кооперації за напрямками, які особливо цікавлять Росію. Такий приклад — один iз російських танкобудівних заводів звернувся з пропозицією до України, аби замовити дизельні двигуни. Вони мали постачатись для російських танків, які Росія хоче продати Індії. Йдеться про 255 танків Т-90С при вартості майже мільйон доларів за машину. Щоправда, така начебто щира російська пропозиція мала реалізуватись — як юридично, так і фінансово — лише на двосторонньому рівні. У Києві, в свою чергу, зажадали повноцінної участі України, як третьої сторони, у виконанні цього замовлення. Позаяк Україна для танків Індії може надати не лише двигуни. Оптимізму у росіян це не викликало, і нині «Росвооружение» міркує, чиї двигуни вибрати — Челябінського тракторного заводу чи Барнаульського «Трансмашу». В Києві стверджують, що їхні двигуни за потужністю не можуть конкурувати з українськими танковими дизелями й не виключають варіанту, що вже власне сама Індія зробить вірний вибір при оновленні свого танкового парку. До речі, не так давно Київ надіслав на розгляд Делі меморандум про військово-технічну співпрацю між двома країнами.
Відтак, головні баталії ще попереду. Що ж до перспектив братання між продавцями озброєнь, то два роки тому «Укрспецекспорт» та «Росвооружение» вже підписували угоду про узгодження цінової політики на військовий товар та про своєрідний розподіл центрів впливу, але відтоді конкуренція між ними не послабшала.