Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Шкідливі випромінювання» відбилися на телеглядачах

12 березня, 1999 - 00:00

У вівторок дніпропетровські телеглядачі були здивовані відсутністю в ефірі передач вельми популярного в місті та області 11-го телеканалу. Причини того, що відбувається, пояснили на прес-конференції директор телекомпанії Сергій Педашенко й один із засновників Володимир Єфремов, який є до того ж редактором газети Дніпропетровської облради «Собор». За словами останнього, трансляцію передач було припинено обласним передавальним центром невдовзі після перевірки представниками обласної СЕС і «Укрчастотнагляду» роботи радіорелейної лінії 11-го телеканалу. Тривогу державних органів викликав рівень електромагнітного випромінювання «радіорелейки», а також стан необхідної документації. Керівники телеканалу висловили своє здивування в зв’язку з тим, що передачі через РРЛ ішли вже три роки, але «ніяких проблем не було». Вони почали наводити порядок... у документації і звернулися з пропозицією відновити передачі через іншу апаратну, яка пов’язана з передавальним центром кабелем, та й це поки що ні до чого не привело.

Свої припущення з приводу справжніх причин того, що сталося, висловив все той же Володимир Єфремов: «Я думаю, — сказав він, — це пов’язано з тим, чим 11-й канал докоряли в попередні роки, в тому числі вище керівництво країни». А саме — в близькості до Лазаренка. З приводу цієї теми висловлювались і прем’єр-міністр, і керівник адміністрації Президента Микола Білоблоцький, який нещодавно відвідав Дніпропетровськ.

«Як один із засновників, — підкреслив В.Єфремов, — я офіційно заявляю, що ...Лазаренка серед засновників телекомпаній, працюючих на 11-му телеканалі, немає й ніколи не було. Діяльність каналу була пов’язана з його діяльністю лише тому, що він був головою облради».

Зі слів керівників 11-го каналу, його роботою останнім часом не цікавилася хіба що СБУ, а після численних перевірок телекомпанії «опинилися в складному економічному становищі» і тепер шукають інвестора для реалізації «широкомасштабного проекту».

P.S. Ймовірно, за збігом обставин, наступного дня після прес-конференції «обласна рада відмовила своєму друкованому органу — газеті «Собор», а також телекомпаніям «Стерх» і «Дніпровий град» у подальшій оренді приміщень через заборгованість за використання площ, що перебувають у власності обласної ради» — про це повідомило місцеве агентство «ІнформСобор». Керівник прес-служби дніпропетровської облради Валентина Іванова у розмові з кореспондентом «Дня» пояснила це «прагненням господарських служб обласної ради упорядкувати договірні відносини з орендарями». Однак ніякої політики, уточнила вона, тут немає. Довідатися про думку «орендарів» виявилося справою непростою — вже кілька днів у редакції газети «Собор», а також у телекомпаніях 11-го каналу відключено телефони. Бачив би Павло Іванович все, що відбувається!

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: