Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Навіщо вільній економічній зоні стратегічний аеродром?

25 грудня, 1998 - 00:00

Таким чином, 9 січня указ вступає в силу. В Ужгородському та Мукачівському районах буде створено п'ять спеціальних територій, де застосовуватиметься пільговий режим для підприємницької діяльності — як на Кіпрі чи в Панамі. Такою була відповідь Президента на прохання закарпатців, що постраждали від повені, надати додаткову фінансову допомогу. За словами головного прихильника цієї ідеї віце-спікера Віктора Медведчука, зона створить у Закарпатті 100–130 тисяч робочих місць (за рівня безробіття в регіоні до 85%).

При ближчому розгляді цього питання на сесії виявилися деякі цікаві деталі. По-перше, за Конституцією та законом про вільні економічні зони такий статус може надаватися територіям виключно законами, аж ніяк не указами Президента.

По-друге, на кожен майданчик має бути окремий закон, а не одразу на п'ять, як цього разу. По-третє, вільні економічні зони створюються зовсім не в тих районах, які постраждали від стихії (Тячівський, Хустський, Виноградівський). По-четверте, до вільної економічної зони чомусь віднесено колишній військовий аеродром під Мукачевом. Раніше там базувалися стратегічні бомбардувальники, а зараз цілком могли б сідати «Боїнги».

На сесії на ці факти звернула увагу фракція НДП. Олександр Ємець заявив, що Указ Президента неконституційний, одразу після набуття чинності він буде оскаржений в Конституційному суді.

Оскільки останнім часом лідери НДП вже заявляли, що в Україні з'явилася нова «партія влади», можна було б припустити, що НДП помстилася «наступниці» за витіснення НДП-істів від владного керма. Олександр Ємець відкинув таке припущення кореспондента «Дня». За його словами, НДП має претензії не до партії, а лише до групи людей в ній — клану, який дійсно серйозно впливає на рішення Президента. О.Ємець припустив, що ліві та «зелені» підтримали законопроект за обіцяну їм підтримку відповідно Міжпарламентської асамблеї СНД та приватизації «Укртелекому».

Лідер фракції СДПУ(о) Олександр Зінченко заявив «Дневі», що насправді в Закарпатті порушено інтереси деяких інших фракцій тому вони й встромляють палиці в колеса, на словах виступаючи за надання допомоги закарпатцям.

№248 24.12.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

В'ячеслав ЯКУБЕНКО, «День»
Газета: