На естрадному Олімпі Валерій Меладзе стоїть осібно: ширяє гордим грузинським орлом, не збиваючись у зграї (тусовки). Не влаштовує скандали, не вимагає виняткових умов. Його виступ у Києві можна назвати концертом за заявками. З 18 пісень за дві години він виконав лише одну(!) нову «Королева автостради». Зате Валерій додав у артистизмі, став пластичніше рухатися, навіть намагався танцювати. Публіка із задоволенням приймала відкатаний, трохи нафталіновий репертуар, виклавши кревні грошенята (ціни квитків від 30 до 350 гривень). Якщо є попит, то ніби й винуватити співака немає в чому. Після кожного шлягера він збирав оберемки квітів, із задоволенням роздавав автографи і фотографувався на згадку.
Фінансові катаклізми цього літа не обминули співака стороною. Меладзе — власник клубу в Москві з чудовим дизайном і баром на другому поверсі. Притік відвідувачів зменшився, працюють без прибутку, але і без збитків. Стало менше концертів, не можна встигнути за підйомом курсу долара і підіймати гонорари, адже кишеня глядачів також виснажилася. Нині в Росії йде переділ влади в шоу-бізнесі, але ні до кого «під дах» Валерій іти не збирається. Дуже добре запам’ятав диктат свого першого «хазяїна» Євгена Фрідлянда. Тепер співак дуже уважно вивчає всі контракти з «ОРТ-Рекордз». Підписав договір про співробітництво. Поки обидві сторони задоволені. Для поклонників таланту Валерія повідомляємо: 13 січня не пропустіть фільм «Ніч у опері» («Інтер»). Там побачите і почуєте багатьох виконавців у несподіваному амплуа. А Меладзе співає неаполітанську серенаду «Скажіть дівчині, подрузі вашій». Цікаво, що перший варіант він записав баритоном, але послухавши, вирішив повернутися до свого звичного тенора.
Опоненти докоряють співакові у деякій одноманітності. Всі тексти і вірші Валерію пише рідний брат Костянтин. Прислухавшись до голосу громадськості, тандем Меладзе пішов на експеримент, записавши кілька нових робіт у більш динамічному ритмі. Але обидва вважають, що їм ближчі гармонійні мелодії. Дев’ять років вони щодня репетирували, перш ніж наважилися круто змінити статечне життя наукових працівників. До речі, у всіх членів групи — технічна освіта. Пройшла випробування на витривалість і бек-вокалістка Валентина Смирнова, котра вже рік виступає в їхній команді. Брати не забувають і про першу перемогу в хіт-параді «12 мінус 2» на радіостанції «Промінь». З пісні «Не тревожь мне душу, скрипка» почався їхній підйом сходами успіху. Цілий рік брати живуть у різних містах. Костя переїхав до Києва, розривається між обов’язками музичного продюсера каналу «Інтер» і написанням пісень. А Валера, після тривалого і болісного ремонту в квартирі, нарешті став москвичем. Він зізнався, що це випробування ледь не зруйнувало його десятирічний шлюб. У дружині Ірині раптом прорізався талант виконроба, стала покрикувати не тільки на недбайливих будівельників, а й на чоловіка з донькою. Валера це «неподобство» задушив в зародку: у грузинів господар у домі — чоловік. Батько з надією поглядає на доньку Інгу (цього року вона стала першокласницею): раптом гени заговорять. Але поки дівчатко категорично відмовляється займатися музикою. Зате заспівав Костянтин. Свої мелодії він записує на касету і пересилає молодшому брату. Як вважає Валерій, у них міг би вийти непоганий дует. Але це поки лише фантазії. У планах співака — спробувати записати пісню з Таєю Повалій, а Костянтин має намір розширити коло своїх виконавців. Він звернув погляд на Андрія Кравчука.
Валерій Меладзе спокійно ставиться до зростання своєї популярності на естраді. Якщо набридне, то займеться чимось іншим. Колись він підробляв, лагодячи телефонні апарати. Мріє переїхати з сім’єю до Києва, вважаючи наше місто найбільш відповідним для життя.
№245 21.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»