Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Діти Гамсахурдіа зійшли з батьківського курсу

15 грудня, 1998 - 00:00

Після таємничої загибелі Звіада Гамсахурдіа в гірському грузинському селі сім’я поваленого 1992 року президента кілька років проживала в Грозному. Після повернення на батьківщину вдова Гамсахурдіа Манана Арчвадзе очолила розрізнений рух звіадистів, ставши його політичним лідером. Але ось недавно, під час могутнього антишеварднадзівського мітингу звіадистів на проспекті Руставелі, Георгій Гамсахурдіа опинився «по цей бік барикад». Він спостерігав за подіями у компанії... шефа тбіліської поліції Сосо Алавідзе. Генерал заявив журналістам, що розглядається питання прийому Георгія Гамсахурдіа до лав вартових порядку. Як зазначили у прес-центрі МВС Грузії, «зараз перевіряються документи й, мабуть, із нового року Георгій Гамсахурдіа розпочне службу». Правда, поки що невідомо, на якій посаді. Примітно, що в Грозному свого часу Гамсахурдіа-молодший співробітничав із місцевим карним розшуком. «Служити в поліції — зовсім не означає служити Шеварднадзе», — сказав Георгій журналістам.

Інший син — Цотне — вже працює в офіційних структурах. Він став радником із питань зовнішньої економіки мера Батумі. Аджарські власті просять не шукати в цьому сенсації: «Ми відкриваємо дорогу людям молодим і талановитим».

У Тбілісі на офіційному рівні кажуть, що «робота із звіадистами проходить у контексті проголошеного процесу примирення з усіма партіями й рухами». Зробити ворога прихильником — це мистецтво. Активного звіадиста Віктора Домуховського, колишнього депутата Верховної Ради, було затримано 1992 року в Кахетинських лісах, де він готував терористичну групу для протистояння Шеварднадзе та його людям, котрі прийшли до влади після повалення Гамсахурдіа. Домуховський отримав 14 років позбавлення волі. Днями його помилували й дали можливість виїхати на історичну батьківщину — до Польщі. Зараз він збирається лобіювати у Варшаві інтереси Грузії для підключення Польщі до євразійського коридору. Мандат міністерства транспорту Грузії у нього є. За словами Домуховського, «союз Грузії, України й Польщі в цьому коридорі може вийти дуже продуктивним».

Тбілісі

№240 15.12.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Тіна ЦХОВРЕБАШВІЛІ, «День»
Газета: 
Рубрика: