Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Судові позови, що призводять до закриття видань, — це нонсенс

26 листопада, 1998 - 00:00

Стан свободи слова в Україні та забезпечення професійних прав українських журналістів привертають пильну увагу європейських колег. Ось і зараз у Києві перебуває делегація Спілки журналістів Німеччини на чолі з її головою доктором Германом Майном. Учора в інформаційному центрі IREX ПроМедіа відбулася його зустріч із київськими журналістами.

У Німеччині, за словами д-ра Майна, існує близько 30 загальнонаціональних телеканалів і майже 50 загальнонаціональних радіостанцій. Серед них немає жодного державного — тільки приватні й громадські, за які населення вносить абонентну плату. Немає й газет, що існують за рахунок бюджету.

Кореспондент «Дня» запитав д-ра Майна, чи бувають у Німеччині судові позови представників влади проти журналістів?

— Декілька років тому один журнал опублікував карикатуру, де було зображено канцлера Коля у ванній, який обіймає жінку, причому явно не дружину. Коль подав на видання до суду й отримав 10 тис. марок у вигляді моральної компенсації. Але якби на карикатурі була його дружина, довести моральний збиток йому було б важко. А взагалі за ті 10 років, що я є головою Спілки журналістів Німеччини, це був єдиний випадок судового позову представників влади і політиків проти журналістів. Треба ще враховувати що згідно з законом сума позову до журналістів у нас не може досягати величин, які здатні призвести до закриття видання.

№227 26.11.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Анатолій ЛЕМИШ, «День»
Газета: 
Рубрика: