«День» уже писав про те, що квітів у нас безліч, вони продаються і навіть (незважаючи на економічні труднощі населення) купуються. І купуватимуться. Нехай не так часто, як раніше, нехай не «просто так», але квіти ми купуватимемо. І даруватимемо їх. Інша справа — як? Як правильно, згідно з етикетом, піднести букет?
Отже, квіти належать до таких подарунків, які завжди доречні. Однак їх треба вибирати дуже ретельно.
В Естонії прийнято дарувати парну кількість квітів, у нас же дарують непарну кількість, а парну приносять на поминки або ж у день похоронів.
Для подарунка чоловіку не годяться витончені квіточки, краще підібрати троянди з довгими стеблами, гвоздики або великі хризантеми. Жінці дарують троянди, рожеві чи жовті гвоздики. Немолодим людям можна дарувати квіти в горщичку. У цьому віці є час доглядати за такими рослинами.
Тендітній нареченій невисокого зросту не підійде великий пишний букет, який вона тримає під час реєстрації шлюбу на руці. Її прикрасить легкий, витончено скомпонований букет або букет-кошик.
Нареченій високого зросту слід запропонувати великий букет із крупних квітів, які носять на ліктьовому згині.
Найчастіше букет для нареченої роблять подовженим (однобокий німецький букет) або з пагонами в’юнких рослин, що далеко розходяться урізнобіч (англійський букет). Менш відомий шведський круглий букет «День літнього сонцестояння», що складається зі строкатих літніх квітів і злаків, перехоплений мереживними стрічками і кольоровим тюлем.
При народженні дівчинки матері заведено дарувати рожеві й червоні квіти, при народженні хлопчика — сині й фіолетові, а при народженні близнюків — два однакових букети.
До дня народження дитини ставлять на стіл не тільки таку кількість свічок, скільки їй виповнилося років, а й букет із такої ж кількості квітів. Характеру дитини більше відповідають яскраві квіти, маленькі веселі букетики, композиції з іграшками — казковими героями: «Дюймовочка», «Червоненька квіточка». Дітям дарують букети у мереживних обгортках з яскравими стрічками. На святковий стіл можна покласти маленькі строкаті вінки з польових квітів або ж прикрасити вінком тацю для сервіровки стола.
До дня народження дорослих родичів стараються знайти їхні улюблені квіти. Влітку можна піднести скромний букет волошок, ромашок; навесні — конвалії, фіалки, купальниці; восени — змішаний букет із останніх польових квітів, прикрасивши їх високими стеблами трав.
Не всі квіти годяться для подарунку на всі випадки життя. Наприклад, польові, лісові, лугові квіти можна піднести дівчині, але вони абсолютно недоречні на урочистому прийомі.
Не треба забувати про те, що квіти можуть допомогти оригінально оформити подарунок. Навіть найпрактичніше підношення, уквітчане, виглядає весело й привабливо. Вишукані й дорогі подарунки (цінні книги, художні вироби) справляють іще більше враження, якщо їх обв’язати кольоровою шовковою стрічкою, під яку вкласти букетик квітів.
Квіти завжди вручають у розгорненому вигляді, папір знімають вже у передпокої. Якщо в гості приходить подружжя, чоловік лівою рукою простягає господині квіти, а праву тримає готовою для рукостискання.
№224 21.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»